Minik İnsanlar

Zamanın birinde kocaman, güzel ve gösterişli bir konak varmış. Bu konağın içinde ise tek çocuklu bir aile, aile büyükleri ve birçok çalışan yaşarmış. Bu mutlu konakta aslında kimsenin farkında olmadığı minik insanlar da yaşarmış. Bu minik insanlar konağın altında yaşıyorlarmış. Kendileri gibi minik ev eşyaları ile minik bir evde. Konaktan yiyecekleri ya da eşyaları ufalta ufalta aşırıyorlarmıș. Minik insanlar havalandırmalardan, küçük aralıklardan kolaylıkla geçiyorlarmış.

Minik insanların kızı Lila yine bir şeyler aşırmak için konağa girmiş ve iş üstündeyken evin küçük çocuğuna yakalanmış. Aslında küçük çocuk Veysel Lila’yı tam fark edemese de orada bir şey bir hareket olduğu anlamış.

Lila hemen perdenin arkasına saklanmış. Lila’nın kalbi küt küt atmaya başlamış. O kadar korkmuş ki yakalanacak diye, hızlıca evine inmiş. Bir daha ki sefere daha dikkatli olacağına dair kendisine söz vermiş. Günler geçmiş, evde Veysel’in doğum günü kutlaması varmış. Büyük aile olarak kutlama yapıyorlarmış. Lila ve ailesi bu kutlamadan faydalanarak rahat rahat bir sürü şey aşırabileceklerini düşünmüşler. Minik insanlar yıllardan beri bu konağın altında ve bu aileyle birlikte yaşarlarmış.

Bu kutlama gününde mutfakta tam bir ziyafet olacağını biliyorlarmış. Mutfağa girmişler ve bir sürü şey aşırıp çantalarına koymuşlar. Lila evlerine dönerken kutlamayı merak etmiş ve salona bakmak istemiş. Anne ve babası işlerini bitirdikten sonra Lila’yı uyarmak ve almak için gelmişler. Tam o sırada Veysel yerde 3 tane minik insan görmüş. Evet evet bu sefer eminmiş. 3 tane minik insan kapının önünde haraket ediyorlarmış!

Veysel hemen ailesine söylemek istemiş ama sonra vazgeçmiş. Kafasını bir saniye çevirmesiyle minik insanlar zaten gitmişler.
Veysel o gece uyuyamamış ve onlarla tekrar karşılaşmak istemiş. Sabah aklına çok güzel bir fikir gelmiş ve başlamış onu uygulamaya. Veysel minik insanlar için bir ev yapmak istemiş hatta tıpkı bu konak gibi, bol odalı, gösterişli ve onlar gibi minik. Veysel günlerce bu ev için uğraşmış ve sonunda yapmış. Veysel büyük bir hevesle yaptığı minik konağı nasıl vereceğini düşünüp durmuş ve sonunda penceresinin önüne bir not bırakmaya karar vermiş. Minik insanlar biri geldiğinde okur ve kendisinin onlara zarar vermeyeceğinden emin olurlar diye düşünmüş.

Bakalım Veysel’in notu işe yarayacak ve minik insanlar onlar için yapılan konaklarına sahip olabilecekler mi?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir