Müzisyen Eylül

Müzisyen Eylül

Eylül kardeşi Selim kadar yeni evlerine, İzmir’e hemen alışamamış. Okul arkadaşlarını, kurs arkadaşlarını çok özlüyormuş. Henüz Seferihisar’da kendine bir gitar kursu bulamamış ve müzikle uğraşmayı çok özlemiş. Herkes ona Müzisyen Eylül dermiş ama müzikle ilgili pek bir şey yapmamaya başlamış.

Eylül tekrardan müzikle bağını güçlendirmek için evde internetten videolar izleyip öğrendiklerini hatırlamaya çalışmış. Kurs hocasının öğrettiği şarkıyı çalıp duruyormuş okulda gelince. Nota defteri taşınma sırasında biraz zarar görmüş ama idare edermiş. Eylül yeni okulda müzik kulübüne kayıt olmuş. Oradaki öğrenciler notalarda, şarkılarda baya ilerlemişler.

Eylül biraz uyum sorunu yaşamış ama arkadaşları çok tatlıymış. Hatta içlerinden Mert diye bir çocuk Eylüllere yakın oturuyormuş ve hafta sonları Eylül’ü çalıştırabileceğini söylemiş. Eylül tekrar müzikle, kursla buluştuğu için çok mutluymuş.

Akşamları yemekte artık daha çok konuşuyor ve hep gülücük saçıyormuş. O hafta sonu Mert Eylül’e yardımcı olmak için evlerine gelmiş. Önce biraz Beste ve Mercimek’le oynamış, köpekleri bahçede koşturmuş durmuş. Minik köpekler yeni birisi geldi mi hemen sırnaşıyor hiiiiç yabancılık çekmiyorlarmış.

Mert, Eylül’e kulüpte öğrendikleri en son şarkıyı öğretmek için notalarını açmış ve başlamış çalmaya. Eylül dinlemiş, izlemiş ve o da notalara baka baka Mert’e eşlik etmeye çalışmış. Ve kolayca kavramış parçayı. Mert çok şaşırmış.

– “Eylül, kulüpte utanmış ve biraz sessiz kalmıştın. Oysa senin müzik kulağın çok iyiymiş. Hemen öğrendin.” demiş.

– “İlk kez girdiğim yerlerde hep utangaç oluyorum ben. Ama şimdi sadece ikimiz ve evimdeyim ya ondan rahatım. Diğer derse daha rahat olurum.” demiş ve ikisi çalmaya devam etmişler. Onlar çaldıkça köpeklerde dans eder gibi hareketler yapıyorlarmış. Selim ve anneannesi onlara çok güzel bir üzümlü kek yapmış. Herkes Mert’le tanışmış ve kek yiyerek sohbet etmişler.

Pazartesi okuldan sonra müzik kulübüne giden Eylül bu sefer daha rahat ve kendinden emin bir şekilde gitmiş. Hem Mert sayesinde hem de müziğin gücüyle çekingenliğini üzerinden atmış ve arkadaşlarının seviyesine hızlıca yetişmiş. Hep beraber yeni şarkılar, teknikler öğrenmeye devam etmişler. Eylül artık daha mutlu ve müzikle tekrar buluştuğu için Müzisyen Eylül ismini daha çok kullanmaya başlamış. Bakalım Müzisyen Eylül’ün ilk bestesi ne zaman ortaya çıkacak masal arkadaşım.

Güleryüz Ailesi Taşınıyor masalını okuyarak kahramanlarımızın İzmir’e nasıl taşındıklarını öğrenebilirsiniz.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir