Mutlu Çiftlik Masalı

 

Köyün birinde çok büyük güzel bir çiftlik varmış. Çiftliğin adı mutlu çiftlik imiş. Bu çiftlikte atlar, köpekler, kediler, tavuklar, horozlar, tavşanlar, koyunlar ve inekler varmış. Çiftlikte çalışanların hepsi farklı görev yaparmış. Kimi atlarla ilgileniyor, kimi onları gezdirir kimisi de ineklerden süt sağarmış. Sabah erken horoz öter kuşlarda onlara eşlik edermiş.

Tavuklar ise her sabah yumurta bırakırmış. Bütün aile o yumurtalardan kahvaltı edermiş. Çalışanların küçük çocukları bütün gün hayvanlarla oynarmış. Çocuklardan birisinin adı Murat’mış ve çok yaramazmış.

Murat bazen hayvanlara kötü davranırmış. Kedileri ve köpekleri kovalar, tavukları rahatsız edermiş. Diğer çocuklar ona çok kızarmış. Yapma diyorlarmış ama Murat yine bildiğini okuyormuş. Hayvanlar ona hiç yaklaşmıyor çünkü ondan korkuyorlarmış. Bir süre sonra ona kızan çocuklarda onu bırakmış ve Murat yalnız kalmış. Sıkılmaya başlamış zaman geçtikte.

Bir gün Murat yine yalnız otururken yanına bir koyun gelmiş ve ona sormuş. “Sen neden böylesin. Bu şekilde devam edersen hep yalnız kalacaksın.” demiş. “Biz hayvanlara hep kötü davranıyorsun. Kötü davranmana gerek yok. Bize iyi davran biz de senin dostun olalım.” demiş. Murat, koyunun dediklerini düşünmüş ve biraz daha yalnız kalmış.

Sonra anlamış ki arkadaşlarına ya da hayvanlara kötü davranması için bir sebep yokmuş. Öncelikle arkadaşlarından özür dilemiş sonra da hayvanları tek tek sevmiş ve onlardan özür dilemiş. Çiftlikte çok mutlu günler geçirmişler.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

2 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir