İyi Komşular Masalı

Küçük ve güzel bir şehirde, herkesin birbirini sevdiği bir mahalle varmış. Bu mahallede oturanlar birbirlerine gidip gelirler, kim hastaysa bir şeye ihtiyacı varsa diğer herkes toplanır ona yardım edermiş, bu anlamda iyi komşularmış. Birbirlerine yaptıkları yemeklerden gönderir veya beraber yerlermiş.

Çocuklar ise mahallede hep birlikte oynar ve okula giderlermiş. Böyle günler geçip giderken komşulardan bir kadın çok hastalanmış hastaneye yatırmışlar. Kadının 2 çocuğu varmış ve başka kimse olmadığı için yalnız kalmışlar. Mahalledeki komşular bunu duyunca hemen çocukları almışlar ve kendi evlerine götürmüşler.

Tüm komşular çocuklara yardım ediyor ve yemek yapıyorlarmış. Çocuklar ise annelerini görmüyorlar diye çok üzülüyor ve hatta bazen yemek de yemiyorlarmış. Aradan bir hafta geçmiş ve anneleri hastaneden çıkmış. Komşular hastaneden çıkmadan önce kadının evini temizlemişler ve çocukları da eve getirmişler. Annelerini evde karşılamak istiyorlarmış.

Kadın hastaneden gelince çok mutlu olmuş. Evi tertemiz ve çocukları yanındaymış. Komşularına çok teşekkür etmiş. Bu kadar iyi niyetli komşuları olduğu için kendini çok şanslı hissetmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir