Hasta Baba Masalı

 

Büyük bir şehirde bir aile yaşıyormuş. Anne, baba ve iki çocukları varmış. Çocuklardan biri 9 diğeri 7 yaşındaymış. Babaları her gün inşaata gider orada çalışırmış. Anneleri de evde temizlik ve yemek yapar çocukları okula gönderirmiş.

Akşam olunca çocuklar okuldan baba da işten gelir. Sonra hep birlikte yemek yerlermiş. Adam erkenden uyurmuş, çünkü işi çok yorucu oluyormuş genelde. Günler geçmiş ve ilerlemiş. Baba bir gün hasta olmuş. Hasta olduğundan dolayı işe de gidemez olmuş. Çocuklar okuldan geldiğinde babalarını hasta yatarken görmüşler ve çok üzülmüşler.

Anne ve çocuklar babalarına bakıyor onu rahat ettirmeye çalışıyorlarmış. Yastığını düzeltiyorlar, su getiriyorlar veya yanında hep birlikte sohbet ediyorlarmış. Çocuklar babalarını seviyor ve öpüyormuş her gece. Bu durum babalarının çok hoşuna gidiyormuş. Büyük olan çocuk babasına, ” Babacığım sen merak etme biz çalışır sana bakarız.” demiş.

Aradan bir kaç gün geçmiş sonra babaları iyileşip işe başlamış. Çocuklar harçlıklarını biriktirip babalarına bere ve eldiven almışlar. Babaları eve gidip gelirken üşümesin diye. Akşam babaları gelince aldıklarını vermişler. Babaları çok beğenmiş ve onları öperek teşekkür etmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir