Minik Aşçı

Kocaman bir restorantın kocaman bir mutfağında işini çok seven, aşkla işini yapan bir aşçı varmış. Aşçının bir de kendisi gibi olmak isteyen bir oğlu varmış ve kendisine Minik Aşçı dermiş. Minik aşçının babası çok ünlü bir aşçıymış ve mutfak onun eviymiş adeta. Mutfağını, baharatlarını, kesme tahtalarını, ocağını, rendesini kısacası mutfaktaki her şeyi ayrı bir sever ve yemek yaparken adeta kendinden geçermiş.
Minik Aşçı ise henüz 11 yaşındaymış ama babasının yanına sürekli gidip geldiği ve yanında vakit geçirdiği için bazı püf noktaları öğrenmiş ve yavaş yavaş diğer şeyleri de öğrenmek için can atıyormuş.

Okulu yaz tatiline giren Minik Aşçı, karnesini alır almaz soluğu restoranda almış! Okul başlayana kadar babasının yanında ona yardımcı olacakmış. Minik Aşçı çok hevesiymiş çünkü bu yaz tatilinde artık yemek yapmayı ve değişik sosları yapabilmeyi öğrenmek istiyormuş, Minik Aşçı o kadar tatlı ve sevimliymiş ki diğer mutfak çalışanları onu çok seviyor ve her biri ona yeni şeyler öğretiyormuş. Minik Aşçı her gün sabah babasıyla işe gider ama akşam onlardan erken dönermiş. Çünkü restoran geç kapanıyormuş ve uyku saatini geçmesin diye babası onu eve bırakıyormuş. Minik Aşçı eve geliyormuş ama hemen uyumuyormuş. Kendisine yaz tatili için aldığı deftere her gün öğrendiği bilgileri tek tek yazıyormuş.

İlk ayin sonu geliyormuş ve Minik Aşçı ilk sunumu için hazırlıklara başlamış. Bütün mutfak ekibi ve şefleri olan babası en önde olmak üzere herkes Minik Aşçı’yı izlemeye başlamış. Kimse karışmayacak ve yardım etmeyecekmiş, kural buymuş. Minik Aşçı çok heyecanlıymış ama defteri yanındaymış ve o yüzden kendine güveniyormuş. İlk görevi pesto sosu yapmakmış ve yavaş yavaş başlamış hazırlıklarına. Dakikalar sonra mutfağı güzel kokular sarmaya başlamış bile. Zaten hazır olan makarnanın üstüne dökmüş sosu Minik Aşçı. Sırasıyla şef olan babası ve bütün mutfak çalışanları tadına bakmışlar ve hepsi çok beğenmiş.
Minik Aşçı aldığı güzel yorumlarla çok mutlu olmuş ve kendine daha da güvenmeye başlamış. Bakalım yaz bitene kadar Minik Aşçı daha neler başaracak?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir