Küçük Kız ve Köpeği

Bir varmış bir yokmuş. Çok güzel bir şehirde güzel bir kız çocuğu yaşarmış, bu kızın küçük bir köpeği varmış. Küçük kız köpeğini çok ama çok seviyormuş, onun her şeyiyle ilgileniyormuş. Küçük kız ve köpeği bir sabah uyanmış. Ama köpeği yanına gelmeyince o yanına gitmiş ve onu pek bir mutsuz, halsiz görmüş. Oysa her sabah yatağına gelip küçük kızı sevinçle uyandıran köpek bu sabah hiç yerinden kıpırdayamıyormuş bile. Küçük kız bu duruma çok üzülmüş, “ne yapsam, ne yaparsam iyileşir acaba,” diye düşünmeye başlamış.

Sonra babasının yanına gitmiş ve durumu ona telaşla anlatmış, babası da, “İki sokak ötede veteriner var, oraya götürelim doktordan öğrenelim kızım,” demiş. Küçük kız bu duruma çok sevinmiş, minik köpeğini doktora götürecek ve derdini öğrenecekmiş. Babası arabayı çalıştırmış küçük kız da hemen köpeğini alıp gelmiş. Veterinere gidene kadar kız sürekli dua ediyormuş köpeği iyileşsin diye. Biraz sonra veterinere varmışlar ve hızlıca içeri girmişler. Veteriner baya kalabalıkmış, herkesin kucağında kedisi, köpeği, kuşu ve tavşanı varmış ve sıra bekliyorlarmış. Sırası gelen içeri giriyormuş, küçük kız geçen dakikaları saat gibi algılamış, zaman bir türlü geçmiyormuş onun için. Köpeğine bir şey olacak diye çok korkuyormuş. Beklemişler, beklemişler ve sonunda sıra onlara da gelmiş. Küçük kız kucağında köpeği ve yanında babası ile içeri doktorun yanına girmiş. Doktor çok sempatik, güler yüzlü genç bir kadınmış ve onları çok iyi karşılamış. Hemen köpekle ilgilenmiş ve muayene etmiş. Doktor, “Köpeğini çok mu seviyorsun,” demiş küçük kız ise daha da mutlu olarak, “Evet, hem de çok seviyorum,” demiş.

Doktor, “Köpeğin yediği bir şeyden dolayı zehirlenmiş, şimdi bir iğne yapacağım ama dikkat et her şeyi yedirme olur mu?” demiş babası ise, “Söylediklerinize dikkat ederiz doktor hanım merak etmeyin,” demiş. Biraz olsun rahatlamış küçük kız, doktor bu sırada iğnesi yapmış ve, “Geceleri üstünü ört, ona sevgini göster. Hayvanlar da aynı insanlar gibi canlı,” demiş. Bir hafta sonra kontrole gelmek üzere anlaşıp oradan ayrılmışlar.
Küçük kız köpeğiyle artık daha çok ilgilenmeye başlamış, her gün onunla konuşuyormuş, üstünü örtüyormuş ve en önemlisi de yemeklerine dikkat ediyormuş. Sevimli köpek birkaç güne toparlanmaya başlamış ve sabahları küçük kızı uyandırmaya gidiyormuş eskisi gibi. Küçük kız havalara uçuyormuş onu böyle görünce ve babası da ona, “Sevgi en büyük ilaçtır kızım, aferin sana,” demiş ve küçük kız köpeği ile mutlu mutlu yaşamış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir