Merakli Lili Masalini Oku

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde Meraklı Lili yaşarmış. Lili, turuncu saçları olan meraklı bir kızmış. Lili gezmeyi, yeni yerler görmeyi çok seviyormuş ve görmediği yerleri merak edermiş. Onun gitmediği, görmediği yerlere gidenlere o kadar çok soru sorarmış ki herkes ona ‘Meraklı’ Lili derlermiş.

Lili sürekli diğer yerleri nasıl göreceğini, gidebileceğini hep düşünürmüş. Aslında Lili’nin annesi bütün dünyayı gezip gördüğü için Lili annesinden çok etkilenmiş ve onun gibi tüm dünyayı gezip görüp kendini geliştirmek ve merakını gidermek istiyormuş. Çünkü Lili’de annesi gibi gezmekten çok keyif alırmış. Lili önce kendi yaşadığı şehirdeki her ilçeye, köşe bucak yerlere gidip oraları tanımış, diğer şehirlere gidebilmek için parası yokmuş ve nasıl yapacağını kara kara düşünürken aklına harika bir fikir gelmiş!

Lili araba sürmeyi biliyormuş ve eğer bir otobüs şoförü olursa hem her şehri görebilir, gezebilir, bir sürü farklı insanlarla kültürlere tanışabilir, yöresel yemekler yiyebilir hem de para kazandığı için bunları yaparken zorlanmazmış. Lili çok sevinçli ve heyecanlı bir şekilde annesinin yanına koşmuş ve “Anne! Anne! Ben ülkeyi gezmek için otobüs şoförü olmaya karar verdim. Hem şehirleri göreceğim hem de para kazanıp onları gittiğim şehirlerde harcayabilirim,” demiş.

Annesi Lili’nin bu isteğine hem şaşırmış hem de çok hoşuna gitmiş ve “Bu harika bir fikir Lili!” demiş ve ona kocaman sıkı sıkı sarılmış. Daha sonra annesi ve Lili otobüs şirketlerine başvurmuşlar ve hepsinden haber beklemeye başlamışlar.

Günler, haftalar geçmiş ve Lili’nin heyecanlı bekleyişlerinin ardından güzel haber gelmiş çatmış! Gezgin isimli bir otobüs firması Lili’nin başvurusunu kabul etmişler. Lili havalara uçmuş adeta, çok ama çok mutlu olmuş ve bu haberi annesiyle paylaşmış, kutlama yapmışlar.

Lili her yolcuğunda başka bir şehre doğru yol alıyormuş, sürekli yeni kültürlerle tanışıyormuş ve yeni bilgiler öğreniyormuş. Annesiyle buluştuğu zamanlarda ise annesine yeni yerlerin, kültürlerin, insanların ve en önemlisi yeni bir yer için yola çıkmanın ne kadar mutlu ettiğini heyecanlı heyecanlı anlatıyormuş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Çocuklarınız için bizimle birlikte bir masal dünyası yaratın. Gelişimlerine katkıda bulunun.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir