Mahzene Giren Gelincik Masalı

Gelincik hastalıktan yeni kalkmış, üstelik bitkinmiş… Zayıflamış, bir deri bir kemik kalmış. Bu haliyle daracık bir delikten mahzene dalıvermiş.

Mahzende sıra sıra etler varmış. Kimsecikler de yokmuş. Gelincik başlamış etleri kemirip kemirip yemeğe. Yedikçe şişmiş, şiştikçe de bir yağ tulumuna dönüşmüş, şişmanlamış. Bir gün yine tıka basa yerken bir tıkırtı duymuş. Korkusundan kaçacak bir delik aramış. Bir zamanlar girdiği deliği bulmuş fakat öyle şişmanlamış ki çıkamamış delikten.

” Burası herhalde girdiğim delik olmasa gerek, öyle olsaydı neden çıkamayacaktım?” demiş. Başlamış mahzende dört dönüp çıkacak delik aramaya. Fakat o bir tek delikten başka delik bulamamış. Gelinciğin telaşını gören fare, ” Boşuna aranıyorsun arkadaş, sen bu halinle girmedin ki delikten! Zayıf girdin, çıkmak istiyorsan zayıf çıkman gerekir.”

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir