Kurbağa Avı

Bir varmış bir yokmuş… Dünyanın en yaramaz çocuklarından biri Arya, etrafı kurcalamaktan başka hiçbir şey yapmazmış. Tek işi gücü bu denebilirmiş. Büyük ablası dikiş kursundan resim kursundan çıkmazken Arya, kurbağa avı onun için çok eğlenceliymiş. gidiyormuş. Kurbağa yakalamayı, onları sevmeyi ve sonra geri bırakmayı çok seviyormuş. Yine bir gün kurbağa avına gittiğinde aradan zaman geçmiş. Arya’dan yanıt yokmuş. Çağırmışlar, seslenmişler ve aramışlar ama bir haber alamamışlar.

Bu sırada annesi yine kızı için üzülmeye başlar. “ neden ablası gibi değil, neden diğer arkadaşları gibi değil” diye. Arya ablasının hoşlandığı aktivitelerden ya da diğer çocukların eğlendiği oyunlardan hoşlanmıyormuş “ hepsi bu kadar basit aslında” demiş içinden. Bir gün yine birilerinin peşinde etrafta gezerken kendisini büyük büyük korumalarla çevrili önemli bir kalabalığın içinde bulmuş. Meğer aralarında çok önemli biri varmış, Arya nereden bilsin. Büyük adamlar , büyük korumalar onu bir tehdit olarak görmüş ve sorular sormaya başlamışlar sırayla:

Sen kimsin?
Burada ne yapıyorsun?
Seni kim gönderdi?
Yoksa birilerine mi çalışıyorsun?
Ellerin niye kirli?

Zavallı Arya, ağlamaklı olmuş. “ Sadece etrafta keşif yapıyordum, araştırıyordum, yanlışlıkla buradayım” demiş ama inanmamışlar. Ve Arya’ya “ seni birileri gelip alana kadar bizimle burada kalacaksın” demesinler mi! Zaman geçmiş ve annesi, babası, ablası koşa koşa Arya’yı bulmuşlar. Oh be! demiş Arya. Ailesi onu eve getirdiğinde büyük bir azar yiyeceğini çoktan kabullenmiş bile.

Ama annesi ve babası ona kızmamış ama söyleyecekleri şeyler varmış. ve şöyle derler: Arya bize göre artık ne seviyorsan onunla oynamalısın. Ablanın yaptığı her şeyi yapmak zounra değilsin. Ama sen de bizden izinsiz bir yere gitmeyeceksin. Karşılıklı anlaşalım, demişler. Ve gerçekten de o günden sonra kimse kimseye kızmadan, kimseyi yormadan güzel aile hayatlarına devam etmişler.

 Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

2 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir