Kunduzlarla Kalmak İsteyen Kırlangıç

Kırlangıç Mel, diğer kırlangıç arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi çok seviyormuş. Beraber gezip göç etmeyi, havada oyunlar oynamayı, kim daha hızlı uçacak oyunlarını, hepsini ama hepsini çok seviyormuş. Ama bazen de herkes uçarken aşağıda gezinen diğer hayvan dostlarının kimler olduğunu merak ediyormuş. Mesela kediler, acaba nasıl hayvanlardı? Ya da tavşanlar gerçekten kulakları uzun muydu? Yok yok kunduzlar, onlara ne demeli, acaba boş vakitlerinde onlar ne yapıyordu? Kunduzlarla kalmak isteyen kırlangıç, hemen onların yanına gitmeye karar vermiş. Bunun dışında ise yaptığı bir çok şey varmış.

Bazen saatlerce tek başına geziyor, yeni dostlar edinmek için kendi sürüsünü kaçırdığı bile oluyordu! Mel, gerçekten cesur bir kırlangıçmış. Zaman geçmiş ve yine bir göç zamanı gelmiş. Kışı başka yerde geçirmek için tüm kırlangıç aileler, dostlar başka bir yere gideceklermiş. Ama bu sefer Mel, gerçekten de gitmek istememiş. Karar vermiş ve en yakınlarına fikrini söyleyerek çılgın bir maceraya atılmış.

İlk gün hemen bir kunduzla tanışmış. Nasıl da merak ediyordu şansa bak! merhaba, ben bir kırlangıcım. Adım Mel. Acaba bu kışı seninle geçirebilir miyim? Kunduzcuk çok şaşırmış. “Kırlangıç arkadaşım. Seni çok sevdim. Ama görüyorsun ki benim hayatım biraz farklı. Ben kendi yuvamı kendim yaparım ve onu korumak için uğraşırım. Sen benim gibi kapalı bir yerde nasıl kalacaksın, yapamazsın. Sıkılırsın”, demiş. “Ben yine de denemek istiyorum lütfen izin ver.” demiş o zaman da kırlangıç.

O zaman tamam demişler ve bir kaç gün beraber vakit geçirmişler. Kuzgunun yuvası için ağaç kökleri, dallar bulmuşlar. Kuzgun kemirmiş, Mel de toplamasına yardım etmiş. Yemek aramışlar, beraber yemişler. Güzel vakit geçirmişler.

Ama bir zaman sonra Mel; uçmayı, gökyüzünü özlemiş. Bulutların üstünden kayıp gitmenin ne kadar müthiş bir duygu olduğunu hatırlamış. Çok zaman kaybetmemek için, sürüsüne yetişmek için de kuzgunla vedalaşmış ve ona her şey için teşekkür ederek yanından ayrılmış.
İyi uçmalar Mel!

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir