Düt Düt

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde Düt Düt isimli bir araba varmış. Düt Düt çok kullanışlı, geniş ve bir o kadar da hızlı bir arabaymış. Minik bir geyik ailesinin arabasıymış Düt Düt. Geyik ailesi 5 kişiden oluşuyormuş. Anne baba ve üç kardeş. Aralarında 2 yaş olan bu kardeşler birbirleriyle iyi anlaşır hatta birbirlerini tamamlarlarmış. Bizim minik ailemiz her sene en az iki kere uzun bir yolculuğa çıkarlarmış. Düt Düt onların sadece arabası değil aynı zamanda aileden birisiymiş.

Bu sene ise ilk tatillerini geniş ormanlık alanlarıyla ve güzel tesisleriyle meşhur Safari’ye yapmak istemişler. Bütün arkadaşlar orada toplanacak, güzel bir hafta geçirme istekleri varmış. Her sene bir tatil arkadaşlarla bir tatili ise geniş aileleriyle geçiren geyik ailemiz çocuklarını hem sosyal hem de ailesine düşkün yetiştirmek için ellerinden geleni yapıyorlarmış.

Herkes valizini hazırlamaya başlamış. 1 hafta kalacakları için ona göre eşya almalarını söylemiş anneleri. Baba Geyik ise Düt Düt’ün bakımını yaptırmış, lastiklerini kontrol ettirmiş. Uzun bir yolculuk olacağı için kontrol ettirmeden gitmek istememiş. Hepsi valizlerini hazırlamış arabaya koymak için aşağı inmişler fakat o anda bir de ne görsünler, bir sürü eşya!

Düt Düt geniş bir arabaymış ama o kadar çok valiz almışlar ki Düt Düt bile hepsini alamazmış. Herkes biraz eşya azaltmaya başlamış. Bir bakmışlar ki aslında ne kadar gereksiz ve çok eşya aldıklarını fark etmişler. Valizleri doldurmuşlar Düt Düt’e ve uyumak için yataklarına geçmişler. Sabah erkenden uyanmışlar, anne geyik herkese sandviç hazırlamış ve yola koyulmuşlar.

Düt Düt çok mutluymuş çünkü uzun zamandır uzun yolculuğa çıkmıyormuş ailesiyle. Herkese iyi yolculuklaaar! dilemiş ve müzik listesini açıp yolculuğa daha eğlenceli bir hava katmış. Düt Düt ve Geyik ailesi bol şarkılı, eğlenceli ve hikayeli yolculuklarının sonunda Safari tesisine varmışlar. Herkes arkadaşlarıyla buluşunca Düt Düt otoparkta yalnız kalacağını düşünmüş ve bu duruma üzülmüş ama bir bakmış geçen sene tatilde tanıştığı Vın Vın’da oradaymış.

Artık 1 hafta otoparkta tek başına sıkılmayacak hatta arkadaşı ile gezebilecek bile. Düt Düt bu tatlı tesadüfü çok sevmiş. Umudunu hiç bir zaman kaybetmemesi gerektiğini anlamış. Çünkü hayat bize ne zaman ne çıkaracağını bilemezmiş. Bakalım Düt Düt, Vın Vın ve geyik ailesini neler bekliyor Safari’de.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir