Kasabanın Dondurmacısı

Bir varmış bir yokmuş zamanın birinde çok uzak bir kasabaya, haftanın üç günü bir kasabanın dondurmacısı geliyormuş. Kasabadaki herkes özellikle de çocuklar dondurmacının geleceği günü iple çekiyorlarmış. Hatta ve hatta çocuklar sırf dondurma yemek için özenle para biriktiriyorlarmış.

Dondurmacının arabasında her çeşit dondurma varmış. Her çeşit renk ve meyveden. Çilekli, çikolatalı, limonlu, böğürtleni, kavunlu, vişneli, vanilyalı ve daha bir sürü çeşit dondurma varmış. Kasaba halkı her çeşidini hem çok seviyormuş hem de dondurmaların hepsi doğalmış, o yüzden kasabalılar tarafından dondurmacının yeri bir ayrıymış.

Dondurmacı kasaba meydanına geldiğini haber eder gibi son ses bir müzikle gelirmiş kasabanın yoluna girince, işte o zaman herkes anlarmış dondurmacının geldiğini. Ne zaman kasabaya gelse dondurmacı başı bir anda dolarmış herkes dondurma alırmış ve öyle geri dönermiş dondurmacı.  Yine bir gün dondurmacı son ses müziği ile kasabaya girmiş ve meydanda durmuş. Herkes hemen başına doluşmuş ve dondurma almaya başlamışlar. Kasabanın çocukları ise her zaman beraber alırlarmış dondurmalarını. Yine toplanmışlar meydanda ve dondurmacıya doğru giderken içlerinden Ali uzakta durmuş, arkadaşları ise hemen sormuşlar, “Ne oldu Ali? Niye uzakta duruyorsun?” demişler Ali ise çekingen ve mahcup bir şekilde, “Bugün benim param yok,” demiş arkadaşları bu duruma ve Ali’nin haline üzülmüşler. Hemen kendi aralarında para toplamışlar ve arkadaşlarına da dondurma alacaklarını söylemişler, Ali çok mutlu olmuş ve hepsine tek tek teşekkür etmiş.

Bu sırada uzaktan onların konuşmalarına kulak misafiri olan dondurmacı çocukların bu davranışlarını çok takdir etmiş ve mutlu olmuş. Çocuklar dondurma almak için dondurmacının yanına gitmişler ve dondurmacı, “Bu seferlik hepinize dondurmalar benden, sonraki geldiğimde kendiniz ödersiniz,” demiş ve hepsine istedikleri dondurmayı külahlara koyup vermiş. Çocuklar çok mutlu olmuş ve şimdiden bir sonraki dondurma gününü heyecanla beklemeye başlamışlar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıkla.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

One comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir