Küçük Balıklar Masalı

Bir varmış bir yokmuş. Köyün birinde bir çocuk varmış. Köyün dışında bir göl varmış. Her gün oraya gidip küçük balıklar yakalarmış. Daha sonra bu balıkları eve getirir ve annesine pişirmesi için verirmiş. Annesi bazen oğluna bir kaç şey söylermiş balıklarla ilgili.

Küçük çocuğun getirdiği balıklar çok küçükmüş ve annesi buna kızıyormuş. Çocuk daha sonra yine küçük balıklar getirmeye devam etmiş. Aradan biraz zaman geçtikten sonra annesi artık dayanamamış ve oğlu ile konuşmaya karar vermiş. “Oğlum bak, sen bu balıkları getiriyorsun ama bunlar çok küçük. Daha anneleri ile birlikteyken sen onları getiriyorsun. Anneleri çok üzülür bu küçük balıkların” demiş.

Biraz zaman geçtikten sonra çocuk yine göle balık avlamaya gitmiş. Ama her seferinde annesinin dediklerini düşünüyormuş. Bir gün sabah uyanıp yine göle gitmiş. Tam balıkları yakalarken bir balık konuşmaya başlamış ve şöyle demiş; ” Bizi yakalıyorsun ama biz çok küçüğüz, büyüyemiyoruz. Annemiz de çok üzülüyor.” demiş. Çocuk pişman olmuş ve küçük balıkları anneleri ile birlikte olmasına için onları göle bırakmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir