Afacan Çocuk Masalı

Bir çiftlikte kocaman bir kümes varmış. İçinde tavuklar ve horozlar yaşıyormuş. Tavuklar her gün yumurtlarmış. Çiftlik sahibi de her gün yumurtaları toplarmış. Çiftlikte bir afacan çocuk var bazen kümese gelir, yumurtaların bazılarını kırar gidermiş. Sabah yumurtaları toplamaya gelen adam yumurtaları kırık görünce şaşırıyormuş.

Nasıl kırılıyor diye düşünürmüş. Acaba tavuklar veya horozlar yanlışlıkla mı düşüyorlar diye geçirmiş aklından. Afacan çocukta her gün 2 tane yumurta yermiş. Adam her sabah aynı olayla karşılaşmaktan bıkmış. Her gün 2 veya  yumurta kırılıyormuş. Bir gün ne olduğunu anlamak için kümese saklanıp ne olduğunu anlamaya karar vermiş.

Adam kümeste saklanmış ve beklemeye başlamış. Biraz zaman geçtikten sonra çocuk gelmiş ve kümese girmiş. Adam çocuğun yumurtalarla oynadığını ve kırdığını görmüş. Artık yumurtaların neden kırıldığını anlamış. Ertesi gün olmuş çocuk kahvaltı edecekmiş. Çocuk masaya oturmuş ve neden yumurta olmadığını sormuş. Babası söylemiş hemen. Onu kümeste yumurtalarla oynarken ve kırarken gördüğünü. Bu yüzden bir süre yumurta yenmeyeceğini söylemiş. Çocuk çok utanmış ve bir daha yumurtalarla oynamayacağına dair söz vermiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir