Korkak Tavşan Masalı

korkak tavsan masali
Masal masal maniki, yıldız saydım oniki, onikinin yarısı komşunun on kovan arısı. Arılar vızladı gitti, yüreğim sızladı gitti. Bu tekerleme de burada bitti.
Ormanların birinde korkak bir tavşan yaşarmış. O kadar korkakmış ki; en ufak bir sesten irkilir,  hemen saklanırmış. Geceleri korkudan sabaha kadar gözleri açık uyurmuş. Evden dışarı çıkamaz hayranlıkla dışarıyı seyreder dururmuş.

Herkes ona: -” Bu kadar korkak olma biraz cesaretli ol, korkularını yenmen lazım” dermiş.

Tavşanda onlara:  -” Korkum çok güçlü benim onu yenmem imkansız” dermiş.

Tavşan bir gün çok susamış. Susuzluğu geçer diye bir müddet beklemiş. Ama susuzluğu geçmek bilmiyormuş. Bir türlü cesaret edip korkusunu yenip dışarıya çıkamıyormuş. Artık dayanamayacak bir hale gelmiş ve dere kenarına gitmeye karar vermiş. Korka, korka dere kenarına gelmiş. Dere kenarına geldiğinde bir sürü kurbağanın neşe içinde şarkılar söyleyip eğlendiklerini görmüş.  Kurbağalar tavşanı görünce hepsi korkup suya atlamışlar. Kurbağaların suya atlamasıyla korkak tavşan cesaretlenerek :

-” Beni görünce hepsi korkudan suya atladılar. Demek ki en korkak ben değilmişim, benden korkanlar da varmış. Oysa ne güzel şarkılar söyleyip eğleniyorlardı. Bende zıp, zıp zıplayabiliyor kimsenin yakalayamayacağı kadar hızlı koşabiliyorum. Artık korkmuyorum. Kurbağaların neşeli hali bana iyi bir ders oldu” demiş ve kendinden emin adımlarla yuvasına dönmüş. Artık bütün korkularını yenmiş ve o cesur bir tavşanmış.

 Masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir