Açgözlü Kedi Masalı

acgozlu kedi masali
Çok uzak bir ülkede yaşayan yaşlı bir nine vardı  Bu ninenin bir kedisi vardı. Bu kedi o kadar tembeldi ki patisini bile kaldırmaya üşenir bütün gün yatar yaşlı ninenin verdiği yiyecekleri yer, yerinden bile kıpırdamazdı. Günler geçtikçe tembel kedi çok zayıfladı ve çelimsizleşti. Artık ona yaşlı ninenin verdiği yiyecekler yetmiyordu.  Bir gün kapının önünde otururken kocaman bir kedi gördü. Kedi o kadar büyüktü ki aynı bir kaplana benziyordu. Tembel kedi:
-” Sen niye bu kadar şişman ve sağlıklısın, ben zayıf ve çelimsizim” dedi.
Semiz kedide ona:
-” Padişahın sarayında olursan her gün çeşit çeşit yemeklerden yersen sende benim gibi olabilirsin.” dedi.

Bu fikir zayıf olan kedinin çok hoşuna gitti. Yaşlı ninenin evinde zaten karnı doğru dürüst doymuyordu. Niye yaşlı ninenin evinde kalıp sürüneyim. Herkes türlü türlü yemekler yiyor diye düşünerek semiz kedinin peşine takılıp sarayın yolunu tuttu. Sarayın önüne geldiklerinde ordaki durumun hiçte semiz kedinin anlattığı gibi olmadığını gördü. Yüzlerce kedi sarayın önüne toplanmış yiyecek bekliyordu. Saraydakiler sayısı gün geçtikçe artan bu kedilerden artık bıkıp usanmışlardı.Padişah hizmetçilerine emir vererek artık yeni gelen kedileri kovmalarını emretti. Hizmetçiler ellerinde süpürgelerle kedileri sarayın bahçesinden kovdu.Yaşlı kedi utancından artık ninenin yanına dönemedi. Yaşlı nine de birkaç gün kedisini bekledi ve kedinin açgözlülüğünün kurbanı olduğunu anlayarak ondan ümidini kesti. Başka bir kedi bularak artık ona yemek vermeye başladı.

 Masal, masal maniki yolda saydım oniki, onikinin yarısı tilki, çakal karısı masal, masal martladı iki fare atladı, kurbağa kanatlandı, tos vurdu bardağa çocuk çıktı çardağa……..
 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.
Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir