Orman Perisinin Gülleri Masalı

orman perisinin masali
Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, cinler cirit oynarken eski hamam içinde, yemyeşil bir ormanda bir peri yaşarmış. Peri gülleri çok severmiş. Evinin bahçesinde çeşit, çeşit rengarenk güller yetiştirirmiş. Her gün onları sular, güzel sözler söyler ve onlarla konuşurmuş.

Herkes perinin güllerinin güzelliğine hayranmış. Fakat güllerin bir süre sonra solmaları periyi çok üzüyormuş. Güllerin hep ilk açtıkları günkü gibi taze kalmalarını istiyormuş. Günlerden bir gün peri gülleri sularken diğer tomurcuklardan farklı bir tomurcuk dikkatini çekmiş. Bu tomurcuğun rengi sarıymış fakat diğer sarı güllerin renk tonundan çok farklı ve çok güzelmiş.O günden sonra peri bu tomurcuğa daha dikkatli ve özenle bakmaya başlamış. Aradan günler geçmiş tomurcuk artık çok güzel bir gül olarak açmış. Diğer güllerin arasında bir güneş gibi parlıyormuş. Aradan günler, haftalar geçmiş, diğer güller solmaya,  solan güllerin yerine yeni tomurcuklar çıkmaya başlamış.  Fakat sarı gül aynı ilk açtığı gibi taze ve dipdiri duruyormuş.

Peri gel zaman git zaman bu gülden sıkılmaya başlamış. Artık bu güle karşı hiçbir umut taşımıyormuş.  Diğer güller solduğunda yeni tomurcukların ne zaman büyüyüp açacağını sabırla beklermiş. Fakat sarı gül solmadığı için böyle düşünceleri kalmamış.  Peri artık yetiştirdiği güllerin solmasına ne kadar üzüldüğünü fakat her şeyi doğal haliyle sevmek gerektiğini bunu böyle kabullenmesi gerektiğini anlamış. O günden sonra artık solan güllere üzülmeyip yeni tomurcukların ne zaman büyüyüp açacağı günü umutla beklemeye, bahçesindeki güllerle mutlu bir yaşam sürmeye devam etmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.
 Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir