Korkak Çocuk Masalı

 

Küçük bir köyde henüz 10 yaşına girmiş bir erkek çocuk yaşarmış. Korkak çocuk dışarı çıkmaya korkarmış. Bulundukları köy bir ormanın içindeymiş ve etrafta da çok fazla bir şey yokmuş. Dağ, taş ve bir nehir. Şehirden uzaktalarmış. Bu yüzden tek başına ormana gitmeye veya dışarı çıkmaya korkarmış.

Annesi ve babası çocuklarının korkmaması gerektiğini biliyormuş. Korkacak bir şey olmadığını ve bu gibi şeylere alışmasını gerektiğini anlatmışlar. Ama çocuk yine de çok korkuyormuş. Köydeki diğer tüm çocuklar tek başına veya diğer çocuklarla birlikte ormana veya nehire gidiyormuş ama bizim ufak çocuk korktuğu için gidemiyormuş.

Babası ve annesi ne yapacaklarını bilemiyormuş. Küçük çocuğun korkusunu yenmesi gerektiğini düşüyorlarmış. Aradan biraz zaman geçmiş ve çocuğu bir günlük bir orman gezisine gitmeye ikna etmişler. Çocuk ilk başta istemese de artık bunu yapması gerektiğinin farkındaymış. O hariç herkes ormana ve nehire gitmiş çünkü.

Küçük çocuğa annesi hemen bir çanta hazırlamış. Biraz yiyecek ve ceket koymuş üşür diye. Çocuk sabahtan çıkmış ve gitmiş ormana, dolanmış. İlk başta korkmuş olsa da sonra kuşlar ve diğer sevimli hayvanları görünce iyice ısınmış ve korkusunu yenmiş. Sonra yakınlardan su sesi duymuş ve nehre yaklaştığını anlamış. Nehre gidince de aslında nehir kıyısının ne kadar huzur verici olduğunu görmüş ve çok şaşırmış. Çünkü o nehri korkutucu bir şey zannediyormuş. Kuşlarla birlikte nehir kıyısında saatlerce oturmuş ve dinlenmiş. Balıkları izlemiş bazen.

Küçük çocuk akşama doğru köyüne ve evine geri dönmüş. Annesi ve babasına sarılmış ve onu ikna ettikleri için teşekkür etmiş. Bundan sonra hiç korkmamış ve diğer tüm arkadaşları ile birlikte ormana gidebilmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir