Denizdeki Balıklar Masalı

Bir varmış bir yokmuş. deniz kenarında küçük ama çok şirin bir kasaba varmış. Buradaki çocuklar deniz kenarında oyun oynuyorlarmış. Hep birlikte vakit geçirirlermiş. Kumdan bir sürü şeyler yaparlarmış.

Denizin içinde de bir sürü balık varmış. Hepsi çok küçükmüş ama sürekli görüyorlarmış. Denizdeki balıklar onları çok mutlu ediyormuş. Çocuklardan birisi hep balık beslemek istediği için bazen balık yakalıyor ve evde onu kavanoza koyuyormuş. Besliyormuş ilgileniyormuş ama 2 sonra balık artık yaşamıyormuş. Ama çocuklar her seferinde deniz kenarından başka balık alıp kavanoza koymaya ve beslemeye devam ediyorlarmış. Balıklar ise 2 gün sonra artık yaşamıyormuş. Bu durum bir süre daha böyle devam etmiş.

Aradan biraz zaman geçmiş. Yine bir gün çocuklardan birisi 2 balık almış ve tam kavanoza koyacakken balıklardan birisi artık dayanamamış ve konuşmuş. ” Siz bize kötü davranıyorsunuz, bizi kendiniz için alıp kavanoza koyuyorsunuz. Orası çok küçük ve biz bu şekilde yaşayamayız.” demiş.

Çocuklarda balığın cevap vermesine çok şaşırmış ve onlarda cevap vermiş; ” Ama biz sizi hep yanımızda istiyoruz o yüzden kavanozlara koyup eve götürüyoruz.” demiş. Balık ise; “Ama böyle yapmaya devam ederseniz ne siz mutlu olursunuz ne biz.” demiş. Çocuklar hatalarını anlayıp balıkları denize bırakmışlar ve bir daha almamışlar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masal okumak ve dinlemek çocuğunuz için en iyi aktivitelerden birisidir.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir