Huysuz Kadın Masalı

Zamanın birinde bir ülkede bir kadın yaşarmış. Bu kadın tek başına yaşarmış ve kötü huyluymuş. Pek kimseyi sevmez ve genelde kötülük düşünürmüş. Hiç dostu arkadaşı yokmuş. Etrafındaki diğer tüm kadınlar birbirleri ile sohbet eder, evleri ziyaret edermiş. Ama bu kadın hepsi ile kavgalı olduğu için ne eve gider ne de sohbet edermiş. Huysuz kadın olarak bilinirmiş çevresinde.

Çevresindeki kadınlar bir gün evine gelmiş, sohbet etmek istemişler. Ama kötü kadın hepsini kovmuş evinden. Etrafındaki insanlarda birbirlerine çok yardımcı olurlarmış. Bir gün komşunun oğlu evlenecekmiş ve herkesi davet etmiş. Komşu iyilik etmek için yine huysuz kadının kapısını çalmış.

Huysuz kadın yine huysuzluğunu yapmış ve gelmem istemem demiş. Ertesi gün düğün varmış. Düğün bahçede olacakmış. Düğün günü gelmiş ve herkes bahçede toplanmış. Oyunlar oynuyorlar ve etrafı süslüyorlarmış. Huysuz kadın ise herkesi pencereden izliyormuş.

Huysuz kadın düşünmeye başlamış. Bütün mahalle ne güzel eğlenirken kendisi bir başına orada oturuyormuş. Sonra kendi kendine düşünmüş. Ben neden burada yalnızım, neden mutsuzum diye. Sonra gidip üstünü değiştirmiş ve düğüne gitmeye karar vermiş. Düğünde herkesten özür dilemiş ve bir daha huysuz olmayacağını söylemiş. Hep birlikte düğünde mutlu mesut eğlenmişler.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir