Keysi Masalı

 

Bir varmış bir yokmuş, çizgili pijamalı bir tavşan varmış. Bu tavşan Deniz isimli kızın oyuncağıymış. Deniz’e bu tavşan hediye olarak gelmiş ve Deniz ona Keysi ismini vermiş. Keysi; küçük, zayıf çok tatlı bir oyuncak tavşanmış.

Deniz Keysi’yi çok seviyormuş, onunla uyuyor, oyunlar oynuyor, her şeyi onunla konuşuyor ve ona anlatıyormuş. En yakın arkadaşı olmuş adeta Keysi küçük kızın. Küçük kız okula gidip geliyor, kuzenleriyle arkadaşlarıyla oyunlar oynuyor ama eve gelince Keysi’ye kocaman sarılıyor, öpüyor ve ona gününün nasıl geçtiğini anlatıyormuş.
Deniz Keysi’ye çok alışmış.

Bir gün okuldan geldiğinde Keysi’ye gününü anlatmak için odasına geçtiğinde bir bakmış ki Keysi’nin bir bacağı kopmak üzere! Deniz çok korkmuş, ne yapacağını bilememiş ve ağlamaya başlamış. Ağlamasını duyan annesi koşarak odaya gelmiş, “Ne oldu kızım? Neden ağlıyorsun?” demiş, Deniz ise, “Anne, Keysi’nin bacağı kopuyor! Ona bir şey olmasın nolur,” demiş ağlamaklı ağlamaklı. Annesi ise, “Deniz lütfen ağlama, sen git yüzünü yıka. Ben Keysi’yi iyileştireceğim merak etme,” demiş.

Küçük kız hemen koşa koşa yüzünü yıkamaya gitmiş, soğuk suyu yüzüne hızlıca çarpan Deniz üzerini ıslatmış. Annesi bu sırada hemen iğne ve iplik alıp Keysi’nin kopmak üzere olan bacağını sağlam bir şekilde dikmeye başlamış.

Deniz hızlıca odaya gelince bir bakmış annesi eline almış Keysi’yi ve ona uzatıyor. Korkarak Keysi’ye bakan küçük kız Keysi’nin sapasağlam olduğunu görünce mutluluktan havalara uçmuş, zıplayıp duruyormuş, “La la la la la la ! Keysi iyileşti, Keysi iyileşti,” diyerek. Deniz annesine teşekkür etmiş ve en yakın arkadaşına kocaman sarılmış. Bakalım Deniz ve Keysi’yi daha neler bekliyor.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir