Bogo’nun Partisi Masalı

 

Bogo en büyük hayali olan ormanda parti yapmayı en sonunda gerçekleştirebilecekti. Çünkü okulu tatil olmuştu ve bolca zamanı vardı. Ailesinin yardımıyla bütün ormanlar alemine duyurulmuştu parti. Bogo’nun Partisi.Müzikli, bol yiyecek ve içecekli partisi için çok heyecanlıydı Bogo ve mutlu mutlu en yakın arkadaşı Kibi’nin yanına gidiyordu.

Parti için en büyük destekçisi Kibi’ydi. Kibi bir zürafaydı, o da Bogo gibi evin en küçüğüydü. Kibi’de Bogo kadar çok heyecanlıydı çünkü sürekli bu partinin hayalini kuruyorlardı. Bogo ve Kibi organizasyon için harıl harıl çalışırlarken Kibi’nin orman şerifi olan babası gelmiş ve çocuklar onun geldiğini duymamışlardı bile. Şerif Mabu, “Çocuklar size kötü bir haberim var,” demiş ve Kibi ve Bogo hemen dikkat kesilmişler. “Sincaplar ve goriller bugün birbirlerine girmişler! Partide sahneye kim ilk çıkacak diye tartışmaya başlamışlar ve sonrasında büyük bir kavgaya tutuşmuşlar. Kavganın sonunda yetiştik biz ve zor ayırdık,” demiş.

Bogo, “Ama nasıl, neden böyle oldu yaa!” demiş ve Şerif Mabu devam etmiş, “Şuan bütün orman halkı ikiye bölünmüş. Goril tarafı gelirse biz gelmeyiz diyor sincaplar. Sincap tarafı gelirse de biz gelmeyiz diyor goriller,” Bogo ve Kibi olayları duyunca telaşlanmışlar, istedikleri parti herkesin bir arada oldupu ve mutlu olduğu bir partiymiş.
Organizasyon için hazırlıkları bırakan Bogo ve Kibi her iki tarafı da nasıl barıştıracaklarını düşünüp durmuşlar. Dakikalar, saatler sonra Kibi heyecanlı heyecanlı bağırarak, “Buldum, buldum! Madem ilk kim sahneye çıkacak kavgası yapıyorlar e o zaman goriller ve sincaplar birlikte bir gösteri hazırlasınlar. Hem bütün ormana örnek olurlar hem de anlaşmazlık kalmaz,” demiş.

Bogo bu fikri çok sevmiş ve hemen gorillerin yanına gitmiş, Kibi’de sincapların yanına. Her iki tarafa da fikri söylemişler ve bu partinin öneminden bahsetmişler. Gorillerin de sincapların da aklına yatmış bu fikir ve hemen birlikte yapacakları gösteri için hazırlanmaya başlamışlar.
Parti günü her yer rengarenk balonlarla, süslerle doluymuş. Bir sürü yiyecek, içecek ve Bogo’nun annesinin harika şarkılarıyla ortam çok güzelmiş. Herkes ama herkes partiye gelmiş. Gorillerin ve sincapların yaptığı gösteri ise çok güzel olmuş. Herkes Bogo ve Kibi’ye çok çok teşekkür etmiş ve bir daha hiç küslük olmamış ormanlar aleminde.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir