Kaybolan Kuzu Masalı

Çoban koyunlarını ırmağa götürüyormuş. Sürü çok kalabalıkmış. Kırlara gelince bütün koyunlar etrafa dağılmışlar. Bu sırada küçük kuzu annesini kaybetmiş. Sağa bakmış, sola bakmış. Oraya buraya bakmış. Annesi ortalarda yokmuş. Onu bulamayınca başlamış ağlamaya. Bu sırada çoban köpeği kuzunun ağladığını görmüş. Onun yanına gelmiş:

“Neden ağlıyorsun küçük kuzu?” diye sormuş. Kuzucuk: “Annemi kaybettim, onun için ağlıyorum,” diye cevap vermiş.

Köpek: “Hiç merak etme,” demiş “Az sonra annen seni bulur.” Kuzucuk şaşırmış: “Bu kadar çok kuzunun içinde beni nasıl bulacak,” diye sormuş. Daha kuzunun sözü bitmeden annesi çıkagelmiş. Hemen yavrusuna sarılmış. Küçük kuzu: “Beni nasıl buldun anneciğim?” diye merakla sormuş.

Annesi: Bütün anne koyunlar yavrularını kokusundan tanır. Her kuzunun farklı bir kokusu vardır tatlım,” diye açıklamış. Küçük kuzu, annesinin onu tanıyacağı özel bir kokusu olduğu için çok sevinmiş.

 Bu masalı okumak için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir