Doğum Günü Partisi

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde minik bir kız varmış, adı Nil’miş. Nil doğum günlerini çok severmiş ve sürekli gün sayarmış doğum gününe yaklaşınca. Nil gülmeyi seven, hep olumlu düşünen ve sürekli mutlu olan bir kızmış, bu yüzden bir sürü arkadaşı ve onu seven bir ailesi varmış.
Nil ilk kez bu yıl arkadaşlarının da olduğu bir doğum günü partisi yapacakmış, o kadar hevesliymiş ki çabucak günlerin geçmesini istiyormuş.

O gün gelmiş çatmış, Nil sabah erkenden kalkıp özene bezene hazırlanmış en güzel kıyafetlerini giymiş, saçını yapmış, odasını ve evin her yerini bir sürü balonlarla süslemiş. Annesi ise bu sırada bol meyveli ve kocaman bir pasta yapıyormuş, Nil çok erkenden hazırlandığı için arkadaşlarını ve kuzenlerini beklemeye koyulmuş.
Zil çalmış, ve Nil büyük bir heyecanla koşa koşa kapıya gitmiş, kapıyı açmış ve arkadaşları, kuzenleri gelmiş. Hepsine tek tek sarılan Nil resmen havalara uçuyormuş mutluluktan! Babası onlara müzik açmış ve bazıları dans ediyor, bazıları sohbet ediyor, bazıları da oyunlar oynuyormuş. Nil çok mutluymuş, ilk kez doğum gününde ailesinin yanında arkadaşları ve kuzenleri varmış. Annesi ve babası pastanın üstüne dokuz mum dikip büyük bir coşkuyla içeri girmişler. Nil hemen içinden bir sürü dilek tutmuş ve mumları tüm gücüyle üflemiş.

Hediyelerini kabul etmeye başlayan Nil, hepsini açmış tek tek ama hediye sayılarını az bulmuş. Arkadaşlar ve kuzenleri ile biraz daha oynayan Nil akşam olunca onlara teşekkür etmiş ve yolcu etmiş, içeri annesinin yanına geçince ise, ” Anneeeee, o kadar kişi geldi ama ne kadar hediyem oldu. Neden herkes almamış?” diye kızgın bir şekilde söylemiş annesi ise, “Kızım lütfen böyle düşünme, onlar senin bu özel gününde yanında olmak için geldiler, seninle bol bol vakit geçirdiler ve en önemlisi herkes eğlendi. Sen onları hediye için mi çağırdın?” demiş Nil ise annesi böyle söyleyince ne kadar bencilce düşündüğünü anlamış ve hemen o düşünceden kurtulmuş, “Teşekkür ederim anneciğim, haklısın hiç öyle düşünmemiştim. Onlar benim için çok önemli ve bir hediye değerlerini değiştiremez,” demiş ve Nil bundan sonra her doğum gününde daha da mutlu olarak arkadaşları, kuzenleri ve ailesiyle vakit geçirmiş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir