Kamp Yapmaya Giden Arkadaşlar

İlkay, Halil, Mustafa, Merve ve Nil; her zamanki gibi Halil’in evinin bahçesinde oturmuş hayal kuruyorlarmış. Hayallerinde ya uzaya çıkıyorlarmış ya da beraberce gizemli bir olayı çözüyorlarmış. Ama artık oturup hayal kurmaktan sıkıldıkları bir gün Merve; “ hadi gidip güzel bir şeyler yapalım, belki yeni keşifler yaparız.” demiş. Peki ne yapalım diye sormuşlar. Biraz beyin fırtınası biraz tartışma derken süper bir fikir bulmuşlar. Kamp yapmak!

Daha önce hiç çadır kurmayan, kamp yapmayan bu beş arkadaş; kamp yapmaya giden arkadaşlar hayalini kurmaya başlamışlar. Hemen bir liste yapmaya başlamışlar.

Almış kağıdı kalemi eline Halil ve herkesin söylediğini not etmeye başlamış…

Çadır, örtü, yastık, çatal, kaşık, tabak, basit yiyecekler, kamp ateşi için malzemeler, ateşi söndürmek için söndürücüler, sinek ısırıkları için ilaç, çoraplar, ayakkabılar, bisikletler, fener…. Liste ne kadar uzun diye söylenmiş Halil. Ve daha böyle uzayıp gidiyormuş.

Aralarında listeyi bölüşüp herkes evinin yoluna düşmüş. Önce evdekileri ikna etme yarışı başlamış tabi ki.. Herkesin ağzında aynı şey : “ Gerçekten dikkat edeceğiz. Etrafa zarar vermeyeceğiz. Yanımızda İlkay’ın ablası da olacak. Bizi merak etmeyin. Zaten Halil’in bahçesine kuracağız. Uzağa gitmeyeceğiz…” Böyle böyle herkesi ikna etmişler.

Eşyalar toplanmış. En sevimli yastıklar alınmış ve koşa koşa Halil’in bahçesinde buluşmuşlar. Üç tane çadır bulabilmişler ama kurmayı bilen yokmuş. İnternet uzmanı Merve ve Mustafa, anında çadır nasıl kurulur videoları açıp izlemeye başlamışlar ve hooooop 45 dakika sonra üç çadır da kurulmuş.

Fenerler, ışıklar , müzik , gece oyunları, hikayeler, sessiz sinema oyunları, şarkılar… ilk kamp deneyimi için her şey varmış. Kafadar arkadaşlar çoook ama çok eğlenmiş.

Bazen eğlenmek ve arkadaşlarla birlikte vakit geçirmek için daha dikkatli olmamız, ailelerimizden izin almamız gerekebilir. Önemli olan, bizi merak eden ailelerimiz için yeterince dikkatli olmak ve sözleri dinlemek olacaktır.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir