Appa ile Momo Masalı

 

 

Bir varmış bir yokmuş. Appa isimli uçan bir bizon varmış. Appa boynuzları olan, 6 ayaklı, beyazlı kahveli yumuşacık kocaman bir bizonmuş. İyi niyetli kendi halinde yaşayan Appa, yaşadığı yer olan Hava Tapınağından Toprak ülkesine doğru yola çıkmış.

Oraları da merak eden Appa kendine yeni arkadaşlar bulmak umuduyla çıktığı yolculukta canı çok sıkılmış. Çünkü yolda karşısına çıkan herkes Appa’dan korkuyorlarmış. Heybetli bir yapıya sahip olan Appa aslında tüyleri gibi yumuşacık bir kalbe sahipmiş.

Dinlene dinlene yoluna devam ederken, yemek için durduğu çalılık alanda karşısına yeşil gözlü bir lemur çıkmış. Adı Momo’ymuş. Dayanamayıp “Merhabaaaa,” demiş Appa. Heyecandan sesini kontrol edemeyen Appa lemuru korkutmuş. Momo Appa’nın sesinden korkunca hemen bir ağaç tepesine çıkmış. Yol boyunca canı çok sıkılan Appa bu sefer hemen açıklamaya başlamış, “Hey küçük lemur! Ben sana zarar vermem gel konuşalım, arkadaş olalım,” demiş.

Bu sözün üzerine tırmandığı ağaçtan inen Momo, “Benim adım Momo, ya senin?” demiş ve küçük adımlarla Appa’ya yaklaşmış. “Benim adım Appa, Toprak Ülkesine gidiyorum ama yolda herkes benden korktu ve kaçtı, sen benim arkadaşım olur musun?” demiş. Momo ise büyük bir sevinçle, “Oluruuuuum, benim de canım tek başıma çok sıkılmıştı zaten,” demiş.

Appa kendisine yeni bir arkadaş bulmanın sevinci ile Momo’yu sırtına alarak Toprak Ülkesine doğru yola çıkmışlardı. Momo ve Appa, yol boyunca beraber yemek aradılar, uyudular, sohbet ettiler ve oyunlar oynadılar. İyi bir dost olan Appa ile Momo’yu bakalım Toprak Ülkesi’nde neler bekliyordu…

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

 Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir