İkizlerin Mücadelesi

İkizlerin Mücadelesi

Nina ve Oya yeni okullarına alışmışken, Nina’da müzik grubuna katılması ikizine söylemeye karar vermişken hiç beklemedikleri bir şey olmuştu. Nina ve Oya yeni okullarında basketbol turnuvasına katılacaklar ve ilk rakipleri eski okulları. Oya bu duruma pek ısınamamış, Nina ise aynı gün müzik sınavı var diye morali bozulmuş. İkizlerin mücadelesi başlamış.

Oya eski takımında da kaptan olduğu için nasıl onlara karşı oynayacağını düşünüyor ve takımdan çekilmeyi bile düşünmüş. Ama bu sefer de buradaki arkadaşlarını yüz üstü bırakırım diye düşünüyormuş. Nina ayna karşısında ikizi ile nasıl konuşacağını, neler söyleyeceğinin provasını yapmaya başlamış. Bir akşam evde anne ve babaları ile yemek yerken ikisi de o kadar gerginlermiş ki… Akılları ikisinin de kendi sorunlarındaymış. Anne ve babaları bunu fark etmiş ve onlara nelerinin olduklarını sormuş.

İlk başta bir şey yok deseler de Oya dayanamamış ve her şeyi anlatmış. Nina ise Oya’dan güç almış ve o da başlamış anlatmaya. Anne ve babaları birden bu duydukları karşısında ne yapacaklarını şaşırmışlar. Bir yanda istemediği sporu yapan kızları diğer yanda ise iki takıma karşı sorumluluklarının bilincinde olan kızları.

Anne ve babaları onlara, “Bu konuyu bahçede temiz havada konuşalım. Hem babanız bize sıcak çikolata yapar.” demiş. İkizler bahçeye çıkmışlar ama kavga etmeye başlamışlar! “Sen nasıl basketbolu bırakacaksın, bu bizim oyunumuz. Yıllarca beraber oynadık. Sevmediğini şimdi mi anladın?” demiş büyük bir sinirle Oya. Nina ise, “Orkestrada çalmak, bir enstrüman öğrenmek ve o notaların içinde müziğin sesiyle yüzebilmek istiyorum. Basketbolu hiçbir zaman senin gibi sevmedim ki ben Oya. Sen hep daha fazla sahiplendim ama ben müzikle daha mutluyum.” demiş sakince. Oya o kadar çok sinirlenmiş ki bağırdıkça bağırıyormuş.

Nina sakin sakin cevap verse de o da dayanamamış ve ağlamaya başlamış. Anne ve babaları bahçeye bir gelmişler ve kızlarını hiç de iyi bulmamışlar. İkisine de susmalarını ve sakin sakin oturup sıcak çikolatalarını içmeyi teklif etmişler. İkisi de kabul etmiş. Biraz sessizlikten sonra babaları başlamış. “Ben futbol takımındayken çok başarılı değildim. İki tane abim okulun futbol takımında oldukları için ben de mecbur girmiştim. Sadece koşuyor, top gelirse vurmaya çalışıyordum. Ne zaman abilerim liseye geçti ben de o zaman takımı bırakabildim ve annemlerin hep karşı çıktığı ama şimdi hata ettiklerini anladıkları bilgisayar işime yöneldim. Bilgisayarın altından girer üstünden çıkardım. O makine, özellikleri, sistemi beni çok çekerdi.

Yani Nina istediği alana gitmekte özgür olmalı, sen de aynı şekilde Oya. Biz sizi bir alana zorlasak buna sinir olmaz mıydın? Hayır basketbol değil baleye git deseydik mesela?” Oya babasını dinlerken kardeşine çok fazla bağırdığını anladı. Anneleri ise, “Biz de bu şehirde yeniyiz ve eski işlerimizi, arkadaşlarımızı özlüyoruz ama bura bizim için daha iyiydi. Sen eski takımındakilerle arkadaş değil misin? Arkadaşlık başka iş, oyun ve maç başka. Onlar sana kızar ve seninle konuşmazlarsa bil ki o bunların hatası olur.” demiş Oya’ya. Oya hata yaptığını anlamış ve Nina’ya sarılarak ağlamaya başlamış. Bir yandan da özür diliyor bir yandan da ağlıyormuş.

Minik ailemiz yeni şehirde yaşadığı sıkıntıları birlikte çözmüşler. Bahçede başta ağlama ve bağırma sesleri olmuş olsa da sonrasında kahkahaları o dakikaları unuturmuş. İkizlerin mücadelesi onların farklı düşünmelerini ve anlayışlı olmalarını öğretmiş. Bakalım Oya maçta Nina ise müzik sınavında neler yapacak masal arkadaşım.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir