Sihirli Ev

Sihirli Ev

Zamanın birinde uzak bir diyarda minik ve şirin bir ev varmış. Bu ev çok gösterişli bir ev ya da çok lüks değilmiş. Ama oldukça temiz ve bakımlıymış. Kendine de ait bir bahçesi varmış. Aynı zamanda sihirli ev olarak bilinirmiş mahallede. Ama kimse nasıl bir sihri var, neye göre sihir yapar bilmezmiş.

Sihirli evde yaşayan bir aile varmış. Bu evde oturmayı çok severlermiş. Onlar hep anlatırmış bu ev sihirli, bize hep yardım ediyor diye. Kimse inanmazmış dediklerine. Ama aile anlatmaya devam edermiş. Evde kalan aile evi çok temiz tutar, bahçesine bakar ve asla eve zarar vermezmiş. Yıllar geçmiş ve bir gün aile evden taşınmak zorunda kalmış. İş için başka bir şehre gitmek zorunda kalmışlar. Bu yüzden de çok üzülerek evi kiraya vermek durumunda kalmışlar.

Aradan günler geçmiş ve bir kiracı aile gelmiş. Ailenin 2 küçük çocuğu varmış ve oldukça afacanlarmış. Bir önceki evden çok fazla şikayet aldıkları için çıkmışlar. Çocuklar her yalnız kaldığında eve zarar veriyorlarmış. Aradan zaman geçmiş. Aile evi o kadar çok beğeniyormuş ki. Buradan hiç taşınmak istemiyorlarmış. Ev sanki canlı gibi onlara sıcak bir hava veriyormuş. Ev hep temizmiş v ebahçesinde hep sebzeler çıkıyormuş. Bu yüzden oldukça değerli bir evmiş.

Bir kaç ay geçtikten sonra mahalleden bir teyze evin önünden geçerken evin görünüşünde bir değişiklik hissetmiş. Ev sanki eskisi kadar şirin ve temiz görünmüyormuş sanki. Bir kaç gün geçtikten sonra yine evin önünden geçmiş. Artık gözüne daha da kötü görünmeye başlamış. Evin bahçesinde hiç çiçek açmaz olmuş. Aynı zamanda sebzeler de yetişmiyormuş artık.

Mahalledekiler bunun nedenini öğrenmek istemişler ve eve gitmişler. Onları karşılayan aile mahalle sakinlerini eve almış. Mahalle sakinleri eve girince çok şaşırmışlar. Çünkü ev hiç de iyi durumda değilmiş. Bütün duvarlar kalemlerle çizilmiş, aynı zamanda pismiş. Bir çok yerde kırık ve çatlaklar varmış. Eve hiç bakılmadığı belli oluyormuş. Mahalleli ev sahiplerine bu evle ilgili efsaneyi anlatmaya karar vermiş. Bu evin sihirli olduğunu ve ona iyi bakıldığı sürece evin de onlara iyi bakacağını anlatmışlar. Ev sahipleri ilk başta inanmamış ama geldikleri günden bu yana evdeki değişimi ve soğukluğu hissetmişler. Çünkü artık evde soğuk bir hava varmış. İlk zamanki gibi sıcak bir hava yokmuş.

Bunun sebebi ise çocuklarının eve kötü bir şekilde davranmasıymış. Duvarlara kalemlerle resim yaparlarmış. Hatta bazen eşya fırlatırlarmış. Bu da evin canını yakarmış. Ailesi çocuklarla konuşmuş ve bunların doğru bir hareket olmadığını söylemiş. Çocukları ilk başta inanmasa da onlarda evdeki soğuk havayı fark etmişler ve bundan sonra daha dikkatli olacaklarına dair söz vermişler. Çünkü siz iyi davranırsanız karşı tarafta size iyi davranır.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir