Aylin ve Dedesi Trene Biniyor

Aylin ve Dedesi Trene Biniyor

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde Aylin diye bir çocuk varmış. Aylin dedesiyle birlikte bir şeyler paylaşmayı seven ve dedesiyle vakit geçirmeye çok hevesli bir çocukmuş. Aylin ve dedesi hafta sonu Aylin’in büyük halasını yani dedesinin kardeşini görmek için minik bir yolculuk yapmaya karar vermişler. Otobüsle gideceklerken dedesi Aylin’in hiç trenle yolculuk yapmadığını öğrenmiş o yüzden trenle gitmeye karar vermişler. Aylin ve dedesi trene biniyor yani.

Aylin daha önce hiç trene binmediği için her şeyi çok merak ediyormuş. Dedesi biletlerini almış, annesiyle birlikte çantasını hazırlamış ve babasıyla da ekmek arası atıştırmalıklar hazırlamışlar. Aylin yolculuğa hazırmış. Sabah babası onları tren garına götürmüş ve Aylin bu kocaman yer karşısında şaşırmış kalmış. Herkesin elinde ya valiz ya çanta, bazılarında evcil hayvanlar da var ve en önemlisi burası çok kalabalık. Babası Aylinlerin gideceği peronu garın ortasında duran kocaman panodan okumuş ve perona doğru yürümüşler. Bir adam düdük çalıp duruyor, insanlar valizleriyle hızlıca trene biniyorlarmış. Aylin babasıyla vedalaşmış ve trene binmişler.

Dedesi onlara önceden bilet aldığı için boş koltuk aramadan hemen yerlerine geçmişler. Aylin tren haraket eder etmez dışarıyı izlemeye başlamış. Otobüsle yolculuktan çok daha güzelmiş tren çünkü geçtikleri yollarda göl, yeşillikler, otlayan inekler, çeşitli hayvanlar bir sürü güzel şey varmış. Aylin heyecanla dışarıyı izlerken onların karşısında oturan iki kişi ellerindeki gazete ve dergilere dalmış hiç dışarıyı izlemeden gidiyorlarmış. Aylin onları öyle görünce çok garibine gitmiş çünkü ona göre dışarısı daha eğlenceliymiş. Biraz daha gittikten sonra düdük çalan adam bağıra bağıra bütün treni gezmiş, “Sonraki durakta inmek isteyenler kapılara doğru yaklaşalım lütfen” ve bunu diyormuş.

Aylin ve dedesinin karşısında oturanlar hazırlanmış ve kapılara doğru yaklaşmışlar. Aylin dedesiyle sohbet ederken durdukları durakta karşılarına bir anne ve Aylin yaşlarında bir çocuk binmiş. Çocuk çok mutsuz görünüyormuş, Aylin ona gülümseyerek hoş geldin demiş ama çocuk hiç oralı bile olmamış.

Bakalım Aylin ve çocuk anlaşabilecekler mi? Aylin çocuğun moralini düzeltebilecek mi masal arkadaşım?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir