Ayakkabı Tamircisi Masalı

 

Kasabanın birinde bir ayakkabı tamircisi varmış. Kasabada yaşayan herkes ayakkabılarına bir şey olduğunda bu yaşlı tamirciye götürürmüş. Tamirci, ayakkabıları çok güzel tamir eder sonra da cilalar parlatır verirmiş.

Bu kadar tecrübe babasından geliyormuş. İşe her gün babasıyla gider, birlikte dükkanı açar sonra da babasının yaptığını büyük bir merakla izlermiş. Büyümüş kocaman delikanlı olmuş. Babasından bütün her şeyi öğrenmiş. Babası bir gün hastalanmış ve artık işe gidemez olmuş. Bütün işi artık o yapmaya başlamış. Her gün ayakkabıları tamir ediyor ve güzel bir şekilde veriyormuş.

Babası artık hayatında yokmuş. Bizim oğlanda büyükmüş evlenmiş ve çocuğu olmuş. Artık zaman geçtikçe o da yaşlanmaya başlamış ve artık işe kimi bırakacağını düşünmeye başlamış. Bir tane oğlu varmış ama onunla hiç işe birlikte gelmediği için işlerin nasıl yapılacağını bilmiyormuş.

Oğlu ayakkabı tamiri işini pek sevmiyormuş. Babası kaç kez işe götürmeye ve ona işi öğretmeye çalışmış ama çocuk istemiyormuş. Adam kara kara düşünüyormuş. Dükkan kapanırsa çok üzülürmüş çünkü. Bir gün çok hastalanmış ve artık işe gidemiyormuş. Dükkana ayakkabılar birikmiş ve herkes gelip bakıyormuş. Adam oğluna söyleyemiyormuş çünkü oğlu istemiyormuş.

Adam artık o kadar hastalanmış ki yanlarında yokmuş. Aradan biraz zaman geçince çocuk da ayakkabı dükkanına gidip içerideki ayakkabıları dışarı koymuş gelip herkes alsın diye. Artık babasının olmadığını söylemiş. O gece babası rüyasına girmiş çocuğun. Babası, o dükkanı kapatma hep açık kalsın. Ben çok üzülüyorum, demiş. Çocuk rüyadan uyanmış ve babasının üzgün olmasına dayanamamış. Bu yüzden bundan sonra dükkanı açmaya ve ayakkabı tamiri öğrenmeye başlamış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir