Genç Köylünün Merakı Masalı

 

Hava çok güzelmiş ve genç bir köylü, büyük bir ağaç gölgesinde huzurlu bir şekilde dinleniyormuş. Kollarını birbirine kavuşturarak manzaraya bakıp iç geçirerek şunları söylemiş: “Güzel ekinler ve bu muhteşem kırlar için çok mutluyum.” Kocaman balkabaklarına , lezzetli karpuzlara ve muhteşem renkteki kavunlara bakmış. Bir köylü için ne harika bir göz ziyafeti olduğunu düşünmüş. “Aynı zamanda gölgesinde oturduğum için bu ağaç için de çok sevinçliyim!

Fakat bu ağaçta neden balkabağı, karpuz, kavun yerine ceviz yetişiyor?” diye merak etmiş. Bunu aklından geçirir geçirmez başına ağaçtan bir ceviz düşmüş. Bunun üzerine yeniden düşünmeye başlamış: “Doğada her şey yerli yerinde demek ki. Eğer bu ağaçtan kafama ceviz yerine kocaman bir balkabağı düşmüş olsaydı şu anda hayatta olamayacaktım.” demiş bir daha bu konuda sitem etmemiş genç köylü.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir