Eşek ve Küçük Köpek Masalı

Evin küçük köpeğine, sahibinin gösterdiği ilgiyi gören eşek buna hayran kalmış. Küçük köpek sahiplerinin kucağında oturuyor, okşanıp seviliyormuş. Kendi kendine düşünmüş eşek; ” Şu minnacık köpeğin değeri ne sanki! Benden hiçbir üstün yanı yok, üstelik işe de yaramıyor. Tek yaptığı arka ayakları üstünde durmak… Ne zaman arka ayakları üstünde dursa hemen kucaklayıp öpüyorlar. Bense gün boyu azar işitiyorum. Eğer insanlar bunu istiyorsa ben de yaparım”

Eşek pek sevinmiş bu fikri bulduğuna. Fırsat kollamaya başlamış, kendisini sevdirmek için. Bir gün kendisine bakan adama neşeyle sokulmuş. Adamın yanında : ” Ya! Nasıl?” der gibi başlamış anırmaya. Adamcağız şaşırıp korkmuş. Çünkü eşeğin anırması neredeyse kulak zarlarını patlatacakmış. Ayy diye bağırarak kaçmış oradan. Ve sevgi bekleyen zavallı eşeği yine azarlamış.

Eşekcik o günden sonra bir daha kimseyi kıskanıp onun gibi olmaya çalışmayacağına, kendisi gibi olacağına karar vermiş. Arkadaşım sence kıskançlık nasıl bir huy?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir