Balıkçıl Lili Masalı

Hiçbir insanın duymadığı, görmediği bir balıkçıllar ülkesi varmış. Burada sadece sürüler halinde balıkçıllar ve onların beslenmesi için deniz canlıları yaşarmış.

Burada yaşayan balıkçıllardan biri de Lili’ymiş. Lili’nin upuzun bacakları, boynu ve koca bir gagası varmış. Güneşin pırıl pırıl olduğu, suların masmavi, gökyüzünün en parlak olduğu bir gün Lili dere kenarında gezintiye çıkmış. Bir de bakmış sazan balığı ve akrabaları ayağının dibine kadar gelmiş. Kısmetin böylesi hiç denk gelmezmiş.

Fakat Lili o anda aç olmadığı için iştahının gelmesini beklemiş. Biraz daha yürüyünce acıkmaya başlamış. Bakmış suya bir grup alabalık şakalaşıyor kendi aralarında. “Ama bunlar da biraz küçük daha büyüklerini bulurum nasıl olsa” diyerek ilerlemeye devam etmiş.

Hava o kadar açık, sular o kadar berrakmış ki nasıl olsa mutlaka daha iyisini bulabileceğini düşünmüş. Az daha gidince iyice acıkmış. Bakmış kaya balığı ve ahbapları suyun yüzeyinde dolaşıyorlar. Bunu da beğenmemiş Lili.

“Yakışır mı hiç benim gibi balıkçıla kaya balığı, fakir fukara yesin bunları, ben daha iyilerine layığım.” diyerek devam etmiş dolaşmaya. Birdenbire ne olmuşsa bir gök gürültüsü duyulmuş ve yağmur fırtına derken bütün balıklar dağılmış. Karnı zil çalmaya başlayan Lili’ye de kala kala taşın altına saklanmış minik bir salyangoz kalmış.

Arkadaşım sence Lili arkadaşımız nerede hata yapmış?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir