Düt Düt ve Vın Vın’ın Maceraları

En son Safari tesisine ulaşan geyik ailemiz arkadaşlarına kavuşmuştu. 1 hafta boyunca yalnız kalırım diye korkan Düt Düt ise geçen tatil tanıştığı Vın Vın ile otoparkta karşılaşınca bu duruma çok sevinmişti. Şimdi bakalım Düt Düt ve Vın Vın’ın maceraları neler olacak.
Düt Düt ve Vın Vın birbirlerini buldukları için çok sevinmişler. Çünkü 7 gün boyunca tek başlarına olsalar çok sıkılırlardı. Safari tesisinde arabaya gerek olmadığı için Düt Düt ve Vın Vın çok rahatlarmış. İstedikleri her şeyi yapabilir, her yere gidebilirlermiş. Hemen kendilerine 1 haftalık bir plan yapmışlar. Bol gezmeli, keşfetmeli bir planmış bu. İlk gün ikisinin de hep görmek istedikleri Safari Dağ’ına gitmeye karar vermişler. Bu dağ tesisin meşhur dağıymış.

Yolu dik yokuşlar ve yamaçlarla doluymuş ama içerisi ve o tepeye ulaşan yolda o kadar nadir bitkiler ve hayvanlar varmış ki Düt Düt ve Vın Vın çok merak ediyorlarmış. Yanlarına bol su ve biraz yiyecek alıp yola koyulmuşlar. Gerçekten de o kadar nadir ve hiç görülmemiş canlılar varmış ki bu dağ yolunda ikisi de ağızları açık geziyorlarmış. Fotoğraf çekiyorlar ve altta güzel bir müzikle yolculuklarına devam ederlerken karşılarına bir Mamut çıkmış. İlk başta biraz korkmuşlar ama Mamut sadece ailesini arıyormuş ve onlara selam verip uzaklaşmış. Yavaş yavaş tepeye doğru ulaşmışlar ve gördükleri manzara o kadar güzelmiş ki hayran kalmışlar! Gün batımı, denizin durgun hali… O kadar güzel bir manzara varmış ki ikisi de iyi ki gelmişiz demişler. Aşağı yani tesise inmeye başlamışlar biraz manzarayı izledikten sonra.

Ama o da ne Vın Vın arabasında arıza çıkmış ve arabası girmiyormuş, ne yapsak nasıl yapsak diye düşünürlerken çıkarken gördükleri Mamut tekrar karşılarına çıkmış, onlarla hiç konuşmadan sıkıntıyı anlayan Mamut Vın Vın’ı iteklemeye başlamış ve otoparka kadar götürmüş. Bu duruma hem şaşıran hem de çok sevinen ikili Mamut’a çok teşekkür etmişler.

Hemen yakıt yüklemişler arabaya ve dinlenmeye karar vermişler. Ertesi günler, tekneyle denize açılma, İnci Mağarasını gezme, tropikal meyvelerin tadımı gibi etkinliklere giderek günlerini daha da eğlenceli geçirmiş Düt Düt ve Vın Vın. Geyik ailesi’nin çocukları ve Kanguru ailesinin çocukları arabalarıyla arabalı sinemaya gitmek istemişler ama bir sorun varmış. Vın Vın ve Düt Düt otoparkta yokmuş! Çocuklar bizim ikiliyi bulup arabalı sinemaya gidebilecekler mi? Acaba Vın Vın ve Düt Düt nerdeler?

Masalımızın ilkini okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir