Cesaretli Beny

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde eski, büyük ve gösterişli bir gösteri merkezi varmış. Bu gösteri merkezinin sahibi olan Yaşlı Domuzcuk gösteri merkezinin tekrar canlanması ve eski haline dönmesi için bir şarkı yarışması düzenlemek istemiş. Tüm hayvanlar aleminin de katılabileceğini belirten Yaşlı Domuzcuk çok heyecanlanmış ve, “Umarım biraz kalabalık bir başvuru süreci olur,” diye içinden geçirmiş.

Ertesi gün gösteri merkezine gittiğinde gözlerine inanamamış! Caddenin sonuna kadar sıra varmış, herkes ama herkes başvuru için gelmiş. Yaşlı Domuzcuk heyecan ve büyük bir sevinçle içeri girmiş ve seçmelere başlamış bir an önce.
Bu sırada yarışma için çok heyecanlanan ama bir türlü cesaretini toplayıp gidemeyen bir kaz varmış, adı Beny’ymiş. Beny anneannesi ve dedesi ile beraber yaşıyormuş. Beny şarkı söylemeyi çok seviyormuş ama sadece duş alırken şarkı söylüyormuş. Kimsenin yanında söyleyemiyormuş çünkü çok utangaçmış, cesaret edemiyormuş. Dedesi onun her sesini duyduğunda onu hep cesaretlendirir ve her zaman söylemesini istermiş ama nafile Beny hiiiiiiiç cesaret edemezmiş.

Yarışmayı duyan anneanne ve dedesi hemen torunlarına haber vermiş. Beny bu sefer cesaretini toplamış ve yarışmaya katılacağını söylemiş evdekilere. Beny gösteri merkezine doğru yol alırken hep sessizce şarkı söylemiş, bir türlü sesini yükseltmeye cesaret edemiyormuş. Gösteri merkezine vardığında büyük bir heyecanla salona girmiş ve tam ağzını açıp şarkı söyleyecekken cesaret edememiş ve koşarak çıkmış oradan. Evin sokağına vardığında ise, “Dedemlere ne söyleyeceğim ben şimdi?” diye düşünmüş telaşla.
Eve sessizce giren Beny bir bakmış ki dedesi ve anneannesi ona kocaman bir pasta almış ve bütün odayı balonlarla süslemişler.

Onları böyle mutlu gören Beny korkup kaçtığını söyleyememiş ve ön elemeyi geçtim demiş. Ertesi sabah erkenden uyanan Beny bu sefer bütün cesaretini ve enerjisini toplayıp gösteri merkezine doğru yola çıkmış. Yol boyunca yavaş yavaş sesini yükselterek şarkı söyleye Beny birden tarifsiz bir şekilde mutlu olmuş. Seçmelere girdiğinde ise herkes Beny’nin sesini duyunca adeta büyülenmişler. Yaşlı Domuzcuk Beny’nin sesini çok beğenmiş ve gerçekten de ön elemeyi geçmiş. Bu sefer mutluluktan koşa koşa gösteri merkezinden çıkan Beny eve vardığında anneannesi ve dedesine kocamaaaaaan sarılmış, “Beny cesaretlendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum,” demiş. Bakalım ön elemeyi geçen Beny bir sonraki aşamada neler yapacak.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

5 comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir