Burnu Olmayan Sinek

Burnu Olmayan Sinek

Evet evet yanlış duymadınız burnu olmayan bir sinek hikayesi bu. Merhaba arkadaşlar benim adım Yaya ama herkes bana Burnu olmayan sinek der. Çünkü burnumdan koku alamıyorum. Mesela arkadaşlarım yemek için dolaşırlar ve hemen bulurlar ama benim yemek bulmam çoooook uzun sürüyor, kokuyu takip edemediğinden anca yiyeceği görmem lazım.

Zor bir hayatım var ama buna alıştım. Burunsuz Sinek yeni arkadaşlarıyla tanışacağı için çok heyecanlıymış ve ayna karşısında prova yapıyormuş. Burunsuz Sinek bugün okula başlayacakmış ve hiç tanımadığı hayvanlarla aynı ortamı paylaşacağı için biraz da korkuyormuş.

Babası onu okula bırakmış ve giderken yolu tarif etmiş, dönüşte burunsuz sinek tek başına dönecekmiş. Yaya sınıfa girmiş ve ormanda bazen gördüğü ama hiç konuşmaya cesaret edemediği tüm hayvanlar oradaymış. Onun gibi sinekler de varmış ama Yaya en çok kaplan, kanguru, sincap ve kirpi ile tanışmak istemiş. Cesaretini toplamak istemiş ama o sırada da öğretmenleri gelmiş.

Öğretmenleri kocaman bir ayıymış. Yaya biraz korkmuş ama öğretmenleri ne zaman konuşmaya başlamış Yaya’nın tüm korkusu gitmiş. Çünkü öğretmen ayı o kadar sevimli konuşuyormuş ki ondan ders dinlemek hiç sıkıcı olmaz diye düşünmüş. Ders arasında bütün sınıf tanışmış, herkes kendinden bahsetmiş. Söz Yaya’ya gelince de sabah aynanın karşısında alıştırma yaptığı cümleleri hemen söylemiş.

– “Merhaba arkadaşlar benim adım Yaya ama herkes bana Burunsuz Sinek der. Çünkü burnumdan koku alamıyorum. Mesela arkadaşlarım yemek için dolaşırlar ve hemen bulurlar ama benim yemek bulmam çooook uzun sürüyor, kokuyu takip edemediğinden anca yiyeceği görmem lazım.” demiş.

Herkes şaşırmış ve sorular sormaya başlamış,
– “Nasıl yani gerçekten burnun yok mu Yaya?”

– “Annen babanda mı böyle peki?”

– “Koku almamak nasıl bir duygu? Üzülüyor musun?”

Yaya sakince soruları dinlemiş ve tek tek cevaplamaya başlamış.

– “Burnum var ama sadece koku alamıyorum. Ailemde dedem de varmış bu bir de ben de var. Aslında küçükken biraz alıyordum ama sonra iyice azaldı. En çok yemek kokusunu özlüyorum onun dışında alıştım.” demiş gülerek.

Yaya ve arkadaşları biraz daha sohbet etmişler ve sonra tekrar derse geçmişler. Herkes birbiriyle çok iyi anlaşmış. Yaya eve giderken ilk günün korktuğu gibi geçmediğini düşünmüş ve çok mutlu olmuş. Arkadaşları onu koku almama özelliğine karşı hiç dışlamadılar ve hemen aralarına aldılar. Burunsuz sinek Yaya ertesi gün okula gitmek için saatleri saymaya başlamış bile.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir