Işıklar Diyarı

Işıklar Diyarı

Büyük aileleyle beraber pikniğe giden ailemiz hazırlıklara başlamıştı. O sırada çocuklar etrafı keşfetmek için ve oyun oynamak için dolanırken kuytu bir yerde çok büyük bir kapak gördüler. Büyük, gösterişli kapağı merak edip açan bu 4 çocuk içeriden gelen göz alıcı ışık hüzmesini takip ederek kendilerini bambaşka bir dünyaya girdiler. Kendi içlerinde konuşurlarken buraya ışıklar diyarı dediler ve ışıklar diyarını keşfetmeye başladılar.

Işıklar diyarını dolaşmaya başlayan kuzenler gördükleri her şey karşısında hayranlıkla gülümsüyorlardı. İçeride gökkuşağının her rengi, uçan rengarenk balonlar, oyuncak arabalar, çikolata akan çeşmeler, şekerden evler, robotlar, her çeşit meyve ağacı, renk renk çiçekler, sürekli havada gezen ve durduğu yerde parti gibi yüksek ses çalan bir disko topu… Çocuklar etrafa şaşkın şaşkın bakarlarken onların yanına bembeyaz tüyleri olan bir köpek gelmiş ve,

– “Işıklar diyarına hoşgeldiniz misafirler. Eğlenmenize bakın” demiş ve bir anda ortadan kaybolmuş. Büyüklü küçüklü bir sürü kuş bizim minik kuzenlere meyve ikram etmişler. Bu sırada orada kendileri gibi başka çocuklar da varmış ve onlarla oyunlar oynamışlar, şeker, çikolata ve bol meyve yemişler, hayvanlarla konuşmuşlar. Hasan,

– “İyi ki bulmuşuz o kapağı, burası çok güzel” demiş mutlulukla. Kardeşi ve kuzenleri tam cevap verecekken yanlarına tam 4 tane tek kişilik araba gelmiş ve onları geziye davet etmişler. Ahmet, Hasan ve kuzenleri sırayla arabalara binmişler ve hooop arabalar havalanmaya başlamış. Hepsi mutluluktan çığlıklar atıyormuş, uçmak onlara çok iyi hissettirmiş.

Işıklar diyarını yukarıdan gezmek çok eğlenceli olmuş çünkü bulutlara da çok yakın bir şekilde hareket etmişler hep. Sonra arabalar onları yere indirmiş ve çimenlerde oturan kuzenler yaşadıklarına hala inanamıyor halde sürekli gülüyorlarmış. O sırada yanlarına koyunlar ve keçiler gelmiş.

Işıklar Diyarı

Işıklar Diyarı

– “Merhaba çocuklar, eğleniyor musunuz?” diye sormuş ve kuzenler bir ağızdan eveeet diye bağırmışlar”. Koyunlar ve keçiler
– “Sırtımıza binin hadi bir de sizi biz gezdirelim” demişler ve çocuklar hemen kabul etmiş.

Çocuklar biner binmez koyunlar ve keçiler havalanmış, bizim kuzenler o kadar şaşırmışlar ki koyunlar ve keçiler hem konuşuyor hem de uçuyorlar diye birbirlerine bağırmışlar. Koyunlar ve keçiler sadece gülmüşler ve onları şarıl şarıl akan şelalenin olduğu, rengarenk bir şatoya bırakmışlar.

Bu şato şekerden yapılmaymış. Her çeşit şekerin olduğu bu şatoda çocuklar neyi yiyeceklerini şaşırmışlar. Kocaman şatoyu gezmeye başlamışlar, şato da her yer kitap doluymuş ve bir sürü hayvan, bitki ve çocuklar orada kitap okuyorlarmış. Onlar da biraz okuyup sonra diğer yerlerini gezmeye başlamışlar ve 3 katlı bir havuz varmış şatoda, herkes yüzüyormuş kuzenler ilk başta kararsız kalsalar da yüzmeye karar vermişler ve baya yüzmüşler. Birbirlerine şakalar yapmışlar, kaydıraktan kaymışlar.

Çok eğleniyorlar ve çok mutlularmış. Ahmet kafasını kaldırınca havanın karardığını görmüş ve hemen kuzenlerini uyarmış, hepsi telaşla havuzdan çıkıp kurulanma odasında bir saniye içinde kuruyup şatodan çıkmışlar.

O kadar güzel vakit geçirince zamanın su gibi aktığını fark edememişler. Anneleri onları çok merak etmiştir o yüzden koşa koşa kapıya doğru gitmişler. Işıklar diyarı halkı onlara özel bir taş vermiş ve,
– “Bu taş sayesinde bizi istediğiniz zaman bulabilir, biz de size ulaşabiliriz. Bu taşları sakın kaybetmeyin.” demiş ve onlara uğurlamışlar.

Bizim kuzenler kocaman, ihtişamlı kapıdan çıkmışlar ki bir de ne görsünler, hava daha aydınlık, güneş yakıyor. Zaman ışıklar diyarında hızlı geçmiş. Piknik alanına döndüklerinde kahvaltı daha yeni hazır olmuş. Çocuklar birbirlerine bakıp sırıtmışlar ve ailecek kahvaltıya başlamışlar.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir