Lunaparka Gitmek İsteyen Kardeşler Masalını Oku

 

 

Bir varmış, bir yokmuş… Evvel zaman içinde bir ormanda çok şirin bir dağ evinde bir aile yaşarmış. Bu ailede anne baba ve iki tane de çok güzel genç kızları varmış. İsimleri Aylin ve Nalan’mış. Baba ve anne kızları mutlu olsun diye her şeyi yaparmış. Kızlar ise biraz mutsuzmuş, sebebi de yaşadıkları köyün dışını hiç görmemiş olmalarıymış.

Oysa kızlar hep şehri merak ediyorlarmış mesela görmedikleri yerleri. Bazen köyden arkadaşları geliyor, gittikleri yerleri ve nasıl eğlendiklerini anlatıyorlarmış. Mesela bir hafta bir arkadaşları bir parka gidiyor, başka bir gün diğer arkadaşları lunaparka gidiyorlarmış. Kızlar bu hikayeleri dinlemekten başa bir şey yapamıyorlarmış. Bırakın şehri evlerinden öteye hiçbir yere gitmemişler bu yaşlarına kadar, çünkü anne ve babaları izin vermiyormuş. Dışarıya uzaklara gitmenin hayallerini kuran iki kardeş plan yapmaya başlamışlar.

Birkaç gün sonra her şeyi hazırlayıp çantalarına koyup sabah evden çıkmışlar, hem de kimseye haber vermeden! Koşarak yola çıkıp otobüse binmişler. Bu arada telefonlarını yanlarına almadıklarını fark etmişler. “Offf” demişler “nasıl bu hatayı yaptık? Geri de dönemeyiz” Bir iki saat sonra ise şehre varmışlar. Çok mutlu ve şaşkınlarmış çünkü ilk defa yüksek binalar, arabalar ve bir sürü mağaza görmüşler. Bu arada anne ve babaları evde olmadıklarını fark etmişler. Telaşlanmışlar, onlara ulaşmak için telefonlarından aramışlar ama telefonlarını evde bulmuşlar ve daha da paniklemişler. Hemen aralarında konuşmuşlar kızların nerede olabileceğine dair.

Kızların geçen günlerde aralarında konuşurken çok kez şehirdeki lunaparktan bahsettiklerini hatırlamışlar ve hemen yola çıkıp şehirdeki lunaparka gelmişler. Lunaparka geldiklerinde gerçekten de kızlarını orada elleriyle koymuş gibi bulmuşlar. Aylin ve Nalan telefonlarını da unutmanın pişmanlığı içinde koşarak gelmiş ve anne babasına sarılmışlar.

Sonra onlara; ” Annecim, babacım bir daha asla size haber vermeden böyle bir şey yapmayacağız özür dileriz” demişler. Baba ve anne ise; ” Özür dilemeniz güzel bir şey ama bundan sonra böyle bir hata yapmak yerine bize lunaparka gitmek istediğinizi söylerseniz biz zaten getiririz. Hem de beraber eğleniriz” demişler. O gün anne baba ve kızlar lunaparkta çok güzel eğlenmişler…

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir