Bahar Işıltıları

Bahar Işıltıları

Altın Kelebeği kaçıranlar güneye doğru hızlıca giderlerken onların peşinde de diyar askerleri ve muhafız periler varmış. Altın kelebeğin yokluğunu anlayan tüm bitkiler ve orman birden çiçeklerini dökmüş ve kış gelecekmiş gibi bir hal almışlar. Diyarda bahar ışıltılarından eser yokmuş ve tüm diyar halkı altın kelebeğin yolunu gözler olmuş.

Eğer olur da zamanında diyara gelemez ve başka bir yerde kabuğundan çıkarsa diyara bahar gelmeyecek aksine tekrar kış ayı gelecekmiş.Muhafız periler bir daha aynı hataya düşmemek için kendilerine ve diyar askerlerine sihirli bir kask yapmışlar. Bu kask şeffafmış ve tüm kokular, darbelerden ve sihirlerden onları koruyormuş.

Güneye doğru hızlıca ilerlerken gittikçe altın kelebeğe yaklaştıklarını hissediyorlarmış çünkü hem onun enerjisi çok güçlü hem de etrafa yaydığı ışıltıları periler görebiliyormuş. Altın kelebeği alan aile dinlenmek için bir mola vermek istemişler ve kendilerine yiyecek bir şeyler hazırlamaya başlamışlar.

Bahar Işıltıları

Şehir merkezine çok uzak değillermiş artık ve zengin olmalarına çok kısa bir zaman kaldığını düşünüyorlarmış. Onlar rahat rahat yemeklerini yerlerken diyar askerleri ve muhafız periler çevrelerini sarmışlar. Ne olduğunu anlamadan perilerden biri hemen altın kelebeği gizli çantasına koymuş ve o eliyle dokunmadan da o çanta görünmezmiş.

Kavga etmişler, birbirlerine saldırmışlar ama diyar halkı perileri onların hepsini ağaca bağlayarak şehir askerlerine haber vermişler. Şehir askerleri gelip hırsızları almış ve diyar askerlerine teşekkür ederek gitmişler.

Periler hemen altın kelebeğe bakmışlar bir yerinde hasar var mı diye ama bir de ne görsünler! Altın kelebek bahar ışıltılarını bırakmak üzere sadece birkaç saati kalmış ve hemen onu diyara götürmek için hızlıca yola koyulmuşlar.

Stresli ve zor bir yolculuktan sonra altın kelebeği bahar ışıltılarını bırakmadan bir saat önce yerine, ormanın kalbine geri koymuşlar. Ormanda tekrar alındığı halindeki gibi bir deprem etkisi olmuş. Tüm diyar halkı ormana gelmiş ve altın kelebeği orada gördükleri için çok mutlu olmuşlar.

Tüm bitkiler ve orman önce tekrar çiçeklenmiş sonra da bahar ışıltıları yayılınca da tüm diyara sonra da yavaş yavaş şehre doğru her yer çiçeklenmiş, kelebekler uçuşmaya, arılar çiçeklerin üzerine gelmeye başlamış. Diyara bahar gelmiş ve herkes rahat bir nefes almış. Hoş geldin bahar!

Bu masal ile bağlantılı Altın Kelebekler masalını okuyabilirsiniz. 

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.
Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir