Bulut Kumru

Kumru Bulut

Kocaman ve kalabalık bir şehirde insanlarla beraber her türden hayvan yaşarmış. Bu hayvanlardan biri de Bulut isimli bir kumruymuş. Bulut uçmayı, şehrin içinde gezmeyi, kendi kendine eğlenmeyi, insanlara yakın olmayı çok severmiş. Kumru Bulut bazen alışveriş merkezlerinin içine, bazen lunaparklardaki aletlere, balkonlarını bildiğin evlerinin içine bile girermiş. Bazıları çok şaşırır ve mutlu olur bazıları da Bulut’tan korkarlarmış.

Kumru Bulut gün içinde birçok yere uğrar, yemeğini yer, eğlenir ve bir sürü insanın makinesine fotoğrafı olurmuş. Bulut’un her günü böyle geçermiş hemen hemen, ama sevdiği bir yer varmış ki ora ona lunaparktan bile daha eğlenceli geliyormuş. Alışveriş merkezlerinin yürüyen merdivenler! Evet evet yürüyen merdivenleri.

Bulut her gün en sevdiği alışveriş merkezine gider ve herhangi bir kattaki yürüyen merdiveninin o siyah bant kısmında gider gelirmiş. Bir aşağı bir yukarı, bir aşağı bir yukarı… Alışveriş merkezi çalışanları artık Bulut’u tanıyor onu hiç ellemiyor aksine hangi merdivene gelirse oraya yem ve su koyuyorlarmış. Bulut insancıl bir kumru olduğu için insanlar yanından geçsin, onunla beraber merdivene binsin hiç ama hiiiç rahatsız olmazmış.

Bir gün Bulut yine alışveriş merkezine gidiyormuş ki alışveriş merkezi tadilatta olduğu için giriş kısmını değiştirmişler. Bulut her zaman yemek katından giriyormuş ama yemek katıda tadilatta olduğu için orayı da kapatmışlar. Bulut merkezin etrafında dolanmış, dolanmış ama bir türlü giriş yeri bulamamış. Ana giriş çok tehlikeliymiş çünkü o açılır kapanır kapılar birden üzerine kapanabilirmiş. Bulut üzülerek oradan ayrılmış ve lunaparka gitmiş.

Bulut her gün tadilat bitti mi diye kontrol ediyormuş ama hep eli boş dönüyormuş. Ertesi gün gittiğinde yürüyen merdiveni çok özlediği için,
-“Ana kapı tehlikeli olsa da girmek istiyorum. Yapabilirsin bence Bulut, hemen bir insanla şııııp diye girersin.” demiş kendi kendine ve derin derdin nefes almış, almış, almış.

Kapının orada yaklaşık on dakika hazır olmak için nefes almış Bulut ama hala korkuyormuş. Ya kapı kapanırsa, ona bir şey olursa, ya bir aksilik çıkarsa diye düşünmekten kendini alamıyormuş. Derkeeeeeeen alışveriş merkezinin güvenliği Bulut’u görmüş ve yanına gitmiş. Bulut hemen onu tanımış ve öyle bir bakış atmış ki sanki tüm derdini anlatmış.

Güvenlik görevlisi diğer arkadaşına kapıyı açık tutmasını söylemiş ve Bulut onun beraber tin tin içeri girmiş.
-“Evet, artık içerdeyim. Yehuuuuuuu! Başardım. Tabii yardımsız yapamadım ama olsun, sonuçta girdim içeri. Aferin Bulut.” Demiş kendi kendine ve güzel bir ötüşle güvenlik görevlisine teşekkür etmiş.

Hemen yürüyen merdivenlere geçip eğlencesine başlamış. Yorulunca yemini ve suyunu içmiş. Bulut o kadar özlemiş ki burayı normalden çok daha uzun kalmış. Tadilat bitene kadar Bulut için giriş kapısı hep açık kalmış. Böylece Bulut istediği an rahatlıkla girip çıkabiliyormuş. İyi eğlenceler Bulut.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.
Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir