Özel Tabiat Parkı

Özel Tabiat Parkı

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde peri hayvanlarının korunduğu, türlerinin son örneği olan hayvanların olduğu bir özel tabiat parkı varmış. Bu özel tabiat parkında tüm sihirli hayvanlar koruma kalkanı sayesinde mutlu ve özgürce yaşamlarına devam ederlermiş. Bu tabiat parkına sadece periler girebiliyormuş.

Gonda isimli bu sihirli dünyada yaşayan periler sık sık bu tabiat parkını ziyaret ederlermiş. Dünyaya yeni gelen periler, Gonda’da yaşamayan periler, hafta sonu eğlencesi olarak gelen periler… Bir sürü ama bir sürü sebepten dolayı özel tabiat parkı hep kalabalık olurmuş.

Peri hayvanları rahatsız olmasın diye de haftanın iki günü tabiat parkı kapalıymış. Bu iki günde tabiat parkında çalışanlar parkı temizliyor, hayvanların bakımını ve temizliğini yapıyorlarmış. Gel zaman git zaman Gonda şehrinde yaşayan karanlık peri ekibi yani Gece Takımı bu hayvanlardan birini kaçırıp onun kişiliğini ve karakterini değiştirerek kendileri gibi karanlık bir peri yapmak için planlarına başlamışlar.

Gece Takımı sürekli karanlık şeyler yaptıkları için Gonda başkanı bu özel tabiat parkının koruma kalkanını Gece Takımına karşı da koruyormuş. Gece Takımı sadece bir peri hayvanını ele geçirse diğer tüm hayvanları ele geçirebileceğini düşündüğü için en kolay ele geçirebilecekleri peri hayvanını yanı Mavi Uçan Ayı’yı bal ile kolayca yanlarına çekmişler. Mavi Uçan Ayı’nın ışıltıları sayesinde de hiç giremedikleri tabiat parkına girmişler.

Çalışanlar ve hayvanlar uyuyormuş, sabaha onlara sürpriz yapma için tüm tabiat parkına zarar vermişler ve aldıkları peri hayvanı ile hemen orayı terk etmişler. Ertesi gün tüm Gonda halkı özel tabiat parkının haberini alınca hemen oraya gitmiş. Gördükleri manzaradan dolayı çok üzgün olan periler hemen hasarı düzetmek için güçlerini kullanmaya başlamışlar. Kısa sürede tabiat parkı eskisinden bile güzel ve düzenli olmuş.

Ama bir sorun varmış! Peri hayvanlarından biri eksik. Mavi Uçan Ayı ne tabiat parkında ne de çevrede yok. Herkes tüm Gonda şehrini aramış taramış ama yok. Savunucu periler çevreyi iyice incelemişler ve bir ipucu bulmaya çalışmışlar veeeeeee evet Gece Takımı’na ait bir kolye bulmuşlar. İşte o zaman bütün bunları yapanı ve Mavi Uçan Ayı’yı kimin kaçırdığını anlamışlar. Hemen özel tabiat parkını tekrar koruma kalkanı ile korumuşlar ve tüm Gonda Şehri tetikte Gece Takımı’nı beklemeye başlamış.

Gece Takımı bu sırada Mavi Uçan Ayı’nın karakterini değiştirmeye hızlıca başlamış. Uzun seanslar sonucunda bütün güçlerini kullanarak Mavi Uçan Ayı’yı acımasız, sert ve karanlık bir peri hayvanına çevirmişler. Ertesi gün sabahın ilk ışıklarıyla Mavi Uçan Ayı tabiat parkına ve Gonda şehrine saldırmaya başlamış. Tüm periler ve peri hayvanları korkuyla saklanmaya kendilerini korumaya başlamışlar. Acaba Mavi Uçan Ayı gerçekten de zarar verecek mi? Gonda şehri bu durumunda nasıl kurtulacak? Bir sonraki masalımızda tüm bunları beraber öğrenelim masal arkadaşım.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir