Aylin Yaz Kampına Gidiyor

Aylin Yaz Kampına Gidiyor

Yaz tatili geliyooooooor ve Aylin’lerin okulu 1 haftalık bol öğrenmeli, dinlenmeli ve en önemlisi eğlenceli bir yaz kampı yapıyor. Öğretmenleri ailelere programla ilgili bir yazı göndermiş ve aileler onaylamış. Aylin yaz kampına gidiyor. Kampın programı ise üniversite öğrencileri çocuklara uygun bilimsel çalışmalar yapacak, dans programı çerçevesinde yoga ve zumba dans etkinlikleri ve en güzeli ise kamp boyunca herkes bir proje kapsamında kısa film projelerinde oyuncu olacakmış.

Yaz kampının en önemli amacı ekip çalışmasını çocuklara öğretmekmiş. Aylin çantasını özenle hazırlamış. Güneş kremi, şapka, pijama ve diş fırçası en önemli şeyler olduğu için Aylin onları hemen koymuş. Kamp yerleri deniz yakınında olduğu için öğrenciler mayolarını da koymuş. Aylin 1 hafta boyunca arkadaşlarıyla hem tatil hem de eğitim alacağı için çok mutluymuş. Annesi ve babası Aylin’e dikkatli olması ve öğretmenlerinin sözünden çıkmaması gerektiğine dair sıkı sıkı tembihlerde bulunmuşlar.

Bütün öğrenciler o gün sabah 8’de okulun önünde toplanmışlar. Anne ve babalar çocuklarına sarılıp onlara iyi eğlenceler dilemiş. Aylin’in annesi ve babası çalıştığı için onu dedesi getirmiş. Dedesi Aylin’e kocaman sarılmış ve, “Kendine dikkat et ama en çok da eğlen güzel torunum.” demiş. Servise çocuklar, öğretmenler binmiş. Hareketli bir müzik açmışlar ve 1 saatlik yolculukları başlamış. Şarkılar söyleye söyleye minik ekibimiz varmış kamp yerine.

Önce herkes çadır kurmaya başlamış. Öğretmenlerinden yardım almışlar ama çok eğlenmişler. Sonra sınıf öğretmeni herkese çadır arkadaşlarını söylemiş. Öğrenciler çadırlarına yerleşmiş ve sonra bilgilendirme toplantısı başlamış. Öğretmenler kamp kurallarını, kamp programını ama özellikle de denize izinsiz girme ve gece uyuma saati konusunda öğrencilerin kurallara uymada sorun çıkarmamasından bahsetmişler.

Çocuklar bütün programı ve kuralları iyice anladıktan sonra hep beraber ateşin etrafında toplanmışlar. Gitar ve keman eşliğinde hep beraber şarkılar söylemeye başlamışlar. İlk gün her şey çok güzel başlamış. Çadırlarına giden öğrenciler güzel bir uykudan sonra sabah erken saatte kalkıp kamp programına tam anlamıyla başlayacaklarmış. Aylin ve çadır arkadaşı Ezgi biraz yıldızları izlemişler, sohbet etmişler ve sonra uyku tulumlarının içine girerek uyumuşlar. Bakalım yaz kampında Aylin’i ve arkadaşlarını neler bekliyor masal arkadaşım. Heyecanlı mısın?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir