Eğlenceli Yaz Kampı

Eğlenceli Yaz Kampı

Aylin ve sınıfı yaz tatili kapsamında bir haftalık bol öğrenmeli, eğlenmeli bir yaz kampına gitmişlerdi. İlk gün çadır kurumu, program hakkında bilgi, kurallar ve müzik dinletisi yapmışlardı. Ertesi gün eğlenceli yaz kampı tam anlamıyla başlayacaktı.

Aylin ve Ezgi günün ilk ışıklarıyla uyanmışlar ve ormandaki huzurlu kuş sesleri ve mis gibi oksijeniyle kamp çevresinde yürüyüşe çıkmışlar. Hava o kadar temizmiş ki… Yürüyüş yapmışlar, şarkı mırıldanmışlar derken herkes yavaş yavaş uyanmaya başlamış. Zumba dans hocası bütün öğrencilere ve öğretmenlere sabah sporu yaptırmış. Esnemişler, vücutlarını uyandırmışlar. Sonraaaaaaaa doyurucu bir kahvaltı için masalara geçmişler.

Üniversitedeki abi ve ablalarından bilimsel atölyeler, yoga ile bedenlerini rahatlamaya ve macera adası ile gruplar kurarak kamp alanında gizlenmiş nesneleri bulmaya başlamışlar. Ertesi günler zumba, kitap okuma saatleri ve yine macera adası etkinlikleri ile vakit geçirmişler. 3. gün ise üniversite öğrencilerinin kamera ve kamera arkasında çalıştığı bir set kurmuşlar ve tüm öğrenciler rolleri için hazırlanmaya başlamışlar. Aylin’in rolü bir kaşifmiş.

Ormanlık alanda yeni bir bulgu bulmak için araştırmaya gelen bir kaşif. Aylin’i kostüm sorumluları giydirmiş, saçını yapmışlar ve rolüne hazırmış. Aylin ve sınıf arkadaşları ilk kez bir filmde oynayacakları için çok heyecanlılarmış. Öğretmenler, çocuklar hepsi farklı bir kısa filmde oynamışlar ama aslında filmler en sonunda birleşince bir dizi gibi olacakmış. Çünkü her bir oyuncu ekip farklı olsa da konular, mekanlar hep birbiriyle bağlantılıymış.

Bütün öğrenciler arada kameraya baksalar da, gülseler de çok güzel görüntüler çekmiş üniversite öğrencileri. Öğretmenleri de dahil o kadar çok merak etmeye başlamışlar ki şimdiden hemen izlemek istiyorlarmış. Macera adası ve kısa film özellikle öğrencilerin ekip çalışmasına uyumu, yatkınlığını arttırma üzerine kurulmuş atölyelermiş. Bilim atölyelerinde ise öğrenciler dondurma, sabun ve şampuan yapmayı en basit haliyle öğrenmişler. Dans, spor ve müzik etkinlikleri ile de herkes enerjisini boşaltmış. O gün hep beraber denize girmişler, oyunlar oynamışlar. Aylin o kadar eğlenmiyormuş ki hiç bitsin istemiyormuş.

Son gece hep beraber bir çember oluşturmuşlar yine ilk günkü gibi ve herkes bu 1 hafta boyunca nelerden, kim ve kimlerden rahatsız oldu neden ya da neler hoşuna gitti diye sıra sıra konuşmuşlar. Macera adasında bazı ekipler ipuçlarını geç buldular diye birbirleriyle tartışmışlardı ama sonradan ne kadar hata ettiklerini anlamışlardı. Son gece hepsi birbirinden tekrar özür dilemişler ve ekip arkadaşlığının ne demek olduğunu bu kamp sayesinde öğrendiklerini söylemişler.

Herkes söylemek istediklerini söylemiş ve sonrasında da yine bir müzik dinletisiyle dans etmişler, şarkı söylemişler. Herkes son kez çadırlarına gitmişler ve uyumuşlar. Sabah erkenden kalkmışlar, çadırlarını eşyalarını toplamışlar. Kamp alanına yayılıp eldivenlerle çöpleri toplamışlar ve geldiklerinde olduğu gibi alanı temiz bırakmışlar. Servise binmeden önce hep beraber toplu bir fotoğraf çekilmişler. Aylin bir sürü şey öğrendiği ve deneyimlediği bu yaz kampından çok mutlu ayrılıyormuş. Artık ailesine ama özellikle de dedesine bu bir haftayı anlatmak için sabırsızlanıyormuş.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir