Aslan Postlu Eşek Masalı

 

Bir zamanlar halinden çok şikayet eden bir eşek varmış. Kimi görse “Hangi hayvan biz eşekler kadar eziliyor? Ne yük bulsalar sırtımıza vuruyorlar. Artık canıma yetti!” diye söyleniyormuş. Kafasını eşek olmaktan kurtulmaya takmış. Bir gün bir tilkiyle karşılaşmış ve ona da yakınmış.

Tilki, “Üzülme dostum, bu işin çaresi var,” demiş. Eşek uzun kulaklarını kaldırmış “Neymiş çaresi?” diye sormuş merakla. Tilki, “Bizim arkadaşlar bir aslan postu bulmuşlar., onu sırtına geçir. Herkes seni aslan zannetsin. Böylece sana kim yük vurabilir?” demiş., Bu fikir eşeğin aklına yatmış. “Artık herkes bana saygı duyacak,” diye sevinmiş. Tilkiyle gitmiş ve aslanın postunu giymiş. “Gerçekten de bir aslana benzedin, demiş Tilki.

Eşek ona teşekkür ede ede eve dönmüş. Aslan postunda eşeği görenler, korkup kaçacak delik aramışlar. Eşek pek memnun olmuş bu işe. “Artık kimse bana eşek muamelesi yapamaz. Şöyle bir bağırayım da iyice korksun herkes,” demiş. Başlamış anırmaya… Eşeğin sesini duyan sahibi anlamış ki bu aslan değil bizim eşek. Postu sırtından almış. Eşeğin hilesi çok kısa sürmüş. Sahibi “Hiç eşekten aslan olur mu?” diye gülerek eşeğe yükünü yüklemiş…

⇾👉 Arkadaşlarım! Sizce eşek kendini olduğu gibi kabul etmeli miydi?

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Merhaba Sevgili Aileler, Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir