Kurt ile 7 Keçi Yavrusu Masalı

Bir gün, yedi keçi yavrusunun mutlu annelerinin, yavrularına yiyecek aramak için onları evde yalnız bırakması gerekmiş. Gitmeden önce yavru keçileri tembihlemiş. “Benim canım yavrularım, kurt benim evde olmadığımı anlarsa sizi kandırmaya gelecektir. Döndüğümde benim olduğumu anlamanız için ayağımı kapının altından gösteririm. Kurdun sesi kalın, ayakları kahverengidir. Sakın kapıyı ona açmayın,” demiş ve gitmiş.

Keçiler oyun oynarken kapı çalınmış. Seslenmişler, “Kim o?” Kurt kapının arkasından, “Benim yavrularım, kapıyı açın,” demiş ama keçiler, kurdun sesi kalın olduğu için ona inanmadıklarını söyleyip onu kovmuşlar.

Kurt gitmiş ve bir süre bekleyip yine keçilerin kapısını çalmış. Bu kez sesini incelterek, “Ben geldim yavrularım, anneniz,” demiş. Keçilerden biri, “Madem annemizsin, o zaman bize ayağını göster,” demiş.,

Kurt kapının altından ayağını uzatmış. Onun büyük, kahverengi ayağını gören yavru keçiler bağırmışlar. “Git buradan kötü kurt. Sen annemiz değilsin!”Kurt, keçilerin bu kadar akıllı olmasına çok öfkelenmiş. Gitmiş, ayaklarını anne keçininki gibi görünmesi için una bulamış ve geri gelmiş.

Kurt bir kere daha yavru keçilerin kapılarını çalmış. Yine sesini incelterek, “Açın kapıyı yavrularım, anneniz geldi,” demiş.

Keçiler yine ayağını görmek isteyince kurt, una buladığı ayağını içeri uzatmış kapının altından. Yavru keçiler kurdun bembeyaz ayağını görünce onu anneleri sanıp kapıyı açmışlar. Kapı açılır açılmaz kurt, yavru keçilerin altısını tek tek midesine indirmiş. Keçilerin en küçüğüyse kaçıp saklanmış ve kurdun elinden kurtulmayı başarmış.

Küçük keçiyi fark etmeyen kurt, evden çıkıp ormana doğru yol almış. Küçük keçi çok korkmuş, anneleri eve geldiğinde ona olanları bir bir anlatmış. Kurdu bulup kardeşlerini kurtarmak için hemen ormana gitmişler. Karnı kocaman olan kurdu, bir ağacın altında uyurken bulmuşlar. Gizlice arkasından yaklaşmışlar, onu bayıltmışlar. Sonra da ağzını kocaman açıp yavruları kurtarmışlar.

Keçiler korkuyla annelerine sarılmış. Küçük kardeşlerine teşekkür etmişler. Kurdu altında yattığı ağaca sıkıca bağlamışlar. Yavru keçiler ve anneleri mutlu yuvalarına geri dönmüşler. Anneleri keçileri bir daha yalnız bırakmayacağına, keçiler de daha dikkatli olacaklarına söz vermişler. Oyunlar oynayıp kurtuluşlarını kutlamışlar.

Kurt gözlerini ormanda açmış ve çok susamış. Nehirden su içmek istemiş ama bağlı olduğu için yerinden kalkamamış ve birinin onu kurtarması için çok beklemiş.

⇒ Sevgili arkadaşlar; sizce kurt hak ettiğini bulmuş mu ? 👀

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir