Çarşamba , Ocak 23 2019
Çocuk masalları
Anasayfa / Anonim Masallar / Aslan Kral Masalı

Aslan Kral Masalı

aslan kral masali

Bir varmış, bir yokmuş, çeşit çeşit hayvanların olduğu bir orman varmış. Burdaki hayvanların canı çok sıkılıyormuş. Çünkü birtürlü aralarında kral seçemiyorlar, seçmeye kalktıklarında her defasında kavga çıkıyormuş. En sonunda bilge kaplumbağaya gidip sormaya karar vermişler. Herkes kabul etmiş ve bilge kaplumbağanın yanına gelmişler. Bilge kaplumbağa:

-” Ben bilemem arkadaşlar aranızda en güçlü kimse onu seçin.” diye cevaplamış. Bütün hayvanlar çok şaşırmışlar bu cevap karşısında fare:
-” Yakınımızdaki ormanda benim çok iyi dostum olan aslan var o bizlere krallık yapmayı kabul edecektir. Gidip onu çağırayımmı? demiş.” Farenin bu teklifini diğer bütün hayvanlar kabul etmişler ve ona gidip çağırmasını söylemişler. Fare aslanın bulunduğu ormana gelerek kendilerine birtürlü kral seçemediklerini aslanın onlara krallık yapmasını istediklerini yalvara, yakara anlatmış. Aslan bu teklifi kabul etmiş. Fare sevinç içersinde ormana dönmüş. Aslanda arkasından gelmiş ve diğer hayvanlara:
-“Yeni kralınız benim ben size hem dostluk hem krallık yapacağım.” demiş. Ogün bugün her hayvan yeni kralı ile mutlu bir şekilde yaşamışlar.

Masal masal maniki oğlu, uşağı oniki iki fare çatladı damdan dama atladı. Bir boz, biri kara bindim bozun boynuna çıktım halep yoluna…..

  Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Hakkında MasalciTeyze

bunlara da bak

Sihirli Taşlar

Sihirli Taşlar

Ahmet ve Hasan isimli kardeşlerin kuzenleriyle birlikte Işıklar Diyarındaki maceralarının üzerinden baya bir zaman geçmişti. …

Huzur Bahçesi

Huzur Bahçesi

Bir varmış bir yokmuş, zamanın birinde kocaman bir şehirde aynı şehir gibi kocamaaaaaan, merkezden uzak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir