Aslan ile Tavşan Masalı

 

Bir aslan kırlarda gezinirken huzurla hoplayıp zıplayan bir tavşana rastlamış. “Onu yakalarsam karnımı bir güzel doyurabilirim,” diye düşünmüş. Fakat aslan tam tavşanı avlayacağı sırada, yaklaşmakta olan bir geyiği fark etmiş.

Kafasında başka bir plan yaparak, tavşanı bırakmış ve geyiğin peşine düşmüş. Duyduğu sesle kendine gelen tavşan, tabana kuvvet orayı terk etmiş. Bu arada aslan, geyiği yakalamak üzere koşmuş, koşmuş fakat onu yakalamayı başaramamış. Geyik ondan çok daha hızlıymış ve böylece kaçmayı başarmış.

Çok yorgun düşen aslan, tavşanı ilk gördüğü yere geri dönmüş ancak tavşan orada yokmuş. Yani, sonunda elinde elinde ne tavşan kalmış ne de geyik. Bunun üzerine aslan kendi kendine düşünmüş:

“Tüm bu başıma gelenleri hak ediyorum. Bir av yakalamışken daha büyüğünü istediğim için onu da elimden kaçırdım,” diye söylenmiş. Ve bundan sonra aslan aynı hatayı bir daha hiç tekrarlamamış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Merhaba Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir