Arya ve Karya

Arya ve Karya; kendi gezegenleri Nano’da imparator babaları Oscar ile yaşarken gezegeni yönetmesine de yardım eder ve kendileri de babalarından bir şey öğrenerek yaşarlarmış. Arya iyi yürekli ama kibirli çok havalı bir gençmiş. Karya ise gezegenden bir an önce gitmek isteyen diğer kardeşmiş. Babaları ellerindeki gezegenin değerini bilmelerini çünkü büyük gezegenler arası savaşlar, galaktik görüşmeler sonunda ellerinde kaldığını anlatırmış ama o dönemleri yaşamayan genç kardeşler aslında anlamasalar da anlarmış gibi yaparlarmış.

Aradan belli bir zaman geçtikten sonra babaları hangisinin sıradaki imparator olduğunu anlayabilmek için ikisine görevler vermiş. Görevin biri üç boyutlu dev kurtlar yaratmakmış. Amaç ise bu yarattıkları kurtları canlandırıp sonunda evcilleştirmek ve onlarla arkadaş olmakmış. Arya ismini Kış koyduğu dev beyaz bir kurt yaratmış. Kurt ilk gözünü açtığında karşısında Arya’yı görmüş. Ve onu ailesi olarak kabul etmiş.

Karya, farklı bir iş yapmış. Bir kurt yapmak yerine kendisine adını Efsane koyduğu bir jet yapmış. Jet bir kaç özelliğe sahipmiş. Birincisi ışık hızına geçebilmek. İkincisi ise küçük ve hızlı olmak. Yani Karya, tek başına binip ışık hızına geçebilip Nano gezegeninin gidiş hücrelerinden kaçabileceği bir alete sahip olmuş. Baba Oscar, Efsane’yi görmüş. İnce detaylarına kadar incelemiş ve çok beğenmiş. Ve işte o anda çok şaşırtıcı bir şey olmuş.

Babası Oscar, Karya’ya kızmak yerine ona bir görev vermiş. Oğullarını yanına toplamış ve:
“ Oğullarım, kötü zamanları siz yaşamadınız. Ama ben yaşadım. O günler tekrar gelebilir. İşte o güne kadar burdan bilmediğiniz gezegenlere gitmek yerine oğlum Karya ve Arya size kuvvetlerimin başına geçmenizi teklif ediyorum.” Demiş.

Tabi Arya ve Karya şaşırmışlar. Arya en büyük yardımcısı büyük kurdu Kış ile görevi kabul etmiş. Aslında kaçmak için kendine Efsane’yi yapan Karya ise nasılsa elimde jetim var diye düşünerek babasının teklifini kabul etmiş ve böylece istediği zamanlar keşif görevleriyle diğer gezegen ve galaksileri keşfetmeye başlamış. Herkes hayatından memnun kalmış.

 Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili AilelerBir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir