Arkeolog Aile

Uzak ve çok kalabalık olmayan bir şehirde bir aile yaşarmış. Bu ailede anne ve baba arkeologmuş. Bu aileye arkeolog aile derlermiş. Arkeologlar tarihi kalıntıları ve eşyaları toprak altından çıkarmak ve onları incelemek için çalışırlarmış. Ailenin bir de çocukları varmış. Tarihi kalıntılar genelde şehirden uzak olduğu için bu ailede çok kalabalık olmayan bir şehirde yaşıyormuş. Çocuğun en sevdiği şey ise ailesi ile birlikte kazı yapmaya gitmekmiş. Sürekli yeni şeyler keşfediyor ve toprak kazıyormuş. Bu da onun çok hoşuna gidiyormuş.

Anne ve babasından dolayı en büyük hayali bir arkeolog olmakmış. Çünkü bu işi yapmayı gerçekten çok seviyormuş. Küçük fırça ve küreklere birlikte kazıya gitmek istiyormuş her gün. Eğer toprağın altında bir şey bulurlarsa, onlara zarar vermeden gün yüzüne çıkarmayı çok seviyormuş. Bir gün yine anne ve babası ile birlikte kazı yapmaya gitmişler. Küçük çocuk annesinin ona verdiği tüm minik aletleri her seferinde götürüyormuş. Şu ana kadar çok değerli bir tarih eseri bulamasa da yine de hevesinden vazgeçmiyormuş.

Kazı yerine gelmişler ve başlamışlar minik fırça ve küreklerle çalışmaya. Tüm gün boyunca yapmaya başlamışlar. Belirli bir bölge varmış ve orayı bitirmeleri gerekiyormuş. Ama dikkatli davranmaları gerektiği için çok yavaş yapıyorlarmış. Aradan bir kaç saat geçince aniden bir mucize olmuş. Minik çocuk ilk defa çok değerli ve eski bir kalıntı bulmuş. Hemen onu kazmaya başlamış ve çok nazik davranmış. Annesi ve babası ise onun için çok heyecanlanmış. Çocuklarının ilk heyecanı onları da çok mutlu etmiş. Küçük çocuk ise güzel ve değerli bir şey bulmak için sabretmesi gerektiğini anlamış. Bu masalı dinlemek için buraya tıklayın.

Sevgili Aileler; Bir Masal sitemizin size ve çocuklara faydalı olduğunu umarak masallar seçiyor, beğendiğinizi ve bizi takip ettiğinizi umuyoruz. Bizlere de faydalı olması açısından lütfen yorum bırakmayı unutmayın 🙂

Bir Masal sitemizin uygulamasını artık Akıllı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz, Buraya tıklayarak Google Play’den Bir Masal uygulamamızı indirin.

Masalı yazan : Deniz Altıok. Bu masalın izinsiz kullanılması, kopyalanması ve yayınlanması yasaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir